آخرین آمارهای عیدانه کتاب تا روز یازدهم؛ تهران با فروش بیش از ۳۸ هزار نسخه کتاب در صدر جدول عیدانه


طرح حمایتی عیدانه کتاب، از ۲۲ اسفندماه آغار شده و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد. تا روز یازدهم طرح، ۲۶۳ هزار و ۷۱۸ جلد کتاب در سراسر کشور به فروش رفته که استان تهران از نظر تعداد کتاب و مبلغ در صدر جدول فروش قرار دارد.
تهران با فروش بیش از 38 هزار  نسخه کتاب در صدر جدول عیدانه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، براساس آخرین اطلاعات پایگاه اطلاع‌رسانی www.ketabnet.ir، تا روز یازدهم طرح عیدانه کتاب، بالغ بر ۲۶۳ هزار و ۷۱۸ نسخه کتاب در ۷۹۳ کتابفروشی کشور فروخته شده است. مبلغ کتاب‌های فروخته شده نیز تاکنون به ۵۷ میلیارد و ۵۷۸ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۱۰ ریال رسیده است.

در استان تهران با ۱۲۳ کتابفروشی عضو طرح (۱۱۵ کتابفروشی در شهر تهران و هفت کتابفروشی در شهرستان های استان)، تا امروز (جمعه سوم فروردین ماه)، تعداد ۳۸ هزار و ۹ کتاب به مبلغ هشت میلیارد و ۵۳۱ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۸۳ ریال به فروش رفته است.

فهرست ۱۰ کتابفروشی پرفروش 

رتبه کتاب‌فروشی شهر
۱ پردیس کتاب مشهد
۲ شهرکتاب مشهد
۳ شهر کتاب رشت
۴ شهر کتاب مرکزی تهران
۵ شهر کتاب ساری
۶ شهر کتاب (شعبه چهارباغ) اصفهان
۷ فرازمند رشت
۸ نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام اهواز
۹ شهر کتاب همدان
۱۰ شهر کتاب هفت حوض تهران

طرح عیدانه کتاب، از سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه در ۳۰ استان کشور آغاز به کار کرده و کتابفروشی‌های استان تهران از جمعه ۲۵ اسفندماه به این طرح اضافه شدند.

مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عیدانه کتاب تا ۱۲ فروردین‌ماه سال ۹۷ ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو، تا سقف ۱۰۰ هزار تومان خرید، از تخفیف ۲۰ درصدی استفاده کنند.