آغاز به کار نمایشگاه‌ استانی کتاب در ارومیه

آغاز به کار نمایشگاه‌ استانی کتاب در ارومیه

نمایشگاه‌های استانی کتاب در سال جاری با برگزاری سیصدوپنجاه و نهمین نمایشگاه استانی در ارومیه دنبال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان غربی از ٢٠ تا ٢۵ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های ارومیه برگزار می‌شود. این نمایشگاه با حضور ٢۶۴ ناشر از سراسر کشور در ٣ سالن مجزا ، در ٢١۶ غرفه و ارائه ۶۵ هزار و ٩٨٣ عنوان کتاب برگزار می‌شود. از استان آذربایجان غربی ١٢ ناشر در نمایشگاه حضور دارند. تعداد ٩ کتاب‌فروشی از استان با ستاد برگزاری نمایشگاه مشارکت دارند و تا دو هفته بعد از برگزاری نمایشگاه بن‌های توزیع شده در این کتاب‌فروشی‌ها اعتبار دارد. مبلغ ۴۵٠ میلیون تومان یارانه بن خرید کتاب با تخفیف ٢٠ درصد برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده و از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.
برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در موضوع دفاع مقدس، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه کتاب‌خوانی، رونمایی از کتاب «بوردا بیر دنیز وارایمیش»، کارگاه آموزشی باشگاه‌های کتاب‌خوانی، نقد مجموعه شعر آئینی به مناسبت ایام محرم، برگزاری ویژه‌برنامه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعرخوانی شعرای جوان استان، رونمایی از کتاب‌های «میوه باغ من مادرم است» و «مادر من در سکوت عالمه»، اجرای نمایش در راستای ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی، داستان خوانی با محوریت سبک زندگی ایرانی – اسلامی، شیوه‌های نقد داستان، نقد مجموعه اشعار «هامونیه»، نشست تخصصی «چه درس‌هایی از عاشورا بگیریم»، نشست تخصصی «نقش شهریار در ادبیات»، اجرای تئاتر خیابانی، نمایش فیلم کوتاه توسط انجمن سینمای جوان ارومیه ازجمله برنامه‌های جنبی در نظر گرفته شده برای این نمایشگاه است.
شانزدهمین نمایشگاه کتاب آذربایجان غربی ٢٠ تا ٢۵ شهریور از ساعت ٩ تا ١٢ و ١۶ تا ٢٠ در محل دائمی نمایشگاه‌های ارومیه میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.