آغاز ثبت نام کتابفروشی‌ها در سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی

آغاز ثبت نام کتابفروشی‌ها در سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی

مدیرعامل موسسه خانه کتاب از آغاز ثبت نام کتابفروشان در سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از موسسه خانه کتاب، نیکنام حسینی پور با اشاره به سومین دوره فعالیت جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی گفت: کتابفروشی های عضو طرح های عیدانه و تابستانه کتاب برای شرکت در طرح جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان می توانند تا بیستم مهر ماه با مراجعه به سایت jam.ketab.ir برای شرکت در طرح اعلام آمادگی کنند.
مدیر عامل خانه کتاب اظهار کرد: در این طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند. موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروشی ها پرداخت خواهد کرد.
حسینی پور بیان کرد: این طرح در بیش از  ۱۷۰۰ شهر و روستا برگزار می شود و از هر شهر حداقل باید یک کتابفروشی در سایت خانه کتاب عضو شوند تا بتوانند اعضای جام باشگاه های کتابخوانی از یارانه  پنجاه درصدی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی در چهار بخش بهترین باشگاه کتابخوانی ، بهترین نامه به نویسنده، بهترین فیلم موبایلی از مجموعه کتاب ها و بهترین کتاب از نگاه کودکان برگزار می شود، گفت: هر فرد می‌تواند با تخفیف ۵۰درصدی تا سقف ۶۰هزارتومان کتاب خریداری کند.
مدیر عامل خانه کتاب بیان کرد: تخفیف ویژه اعضای باشگاه های کتابخوانی و مهد کودک ها صرفا در کتابفروشی هایی که فهرست آنها در هر شهر اعلام و از طریق خانه کتاب ارائه خواهد شد. همچنین، فروش کتاب در این طرح مختص فهرست کتاب های برگزیده توسط دبیرخانه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان است که این فهرست ها در چهار دوره پیش از دبستان، سه سال اول دبستان، سه سال دوم دبستان و متوسطه در سایتjam.ketab.ir  بارگذاری شده است.
حسینی پور عنوان کرد: همزمان با هفته کتاب به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در۴۰ شهر اختتامیه ای با عنوان «جشن کتاب» برگزار می شود. باشگاه‌های کتاب‌خوانی برتر کشوری نیز در اختتامیه سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی در بهمن‌ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و تقدیر خواهند شد.