آیین نامه انضباطی کمیته حراست دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه­ های دیجیتال (۱۰ لغایت ۱۵ آبان ۱۳۹۷)

بسمه تعالی

آیین نامه انضباطی کمیته حراست دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه­ های دیجیتال (۱۰ لغایت ۱۵ آبان ۱۳۹۷)

 1. ساعت کار نمایشگاه جهت بازدید کنندگان از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۲۰ شب می­باشد. لذا ناشران و غرفه داران می­بایست۳۰ دقیقه قبل از آغاز به کار نمایشگاه در محل غرفه خود حضور داشته باشند.
 2. ساعت انتقال لوازم در ایام برگزاری نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ لغایت ۹:۴۵ صبح توسط خودروهای باربری از درب جنوبی مصلا واقع در خیابان شهید بهشتی (درب شماره ۱ مصلی) قابل انجام است. در زمان­های قبل و بعد ساعت تعیین شده از تردد خودروهای باربری و ورود لوازم جلوگیری به­عمل خواهد آمد. همچنین ورود بار در ساعت مذکور توسط خودروهای شخصی از درب شماره ۱۵ مصلی واقع در خیابان قنبرزاده صورت خواهد پذیرفت.
 3. خودروها موظفند بعد از تخلیه، بلافاصله محل را ترک نمایند. در صورت توقف، خودرو به وسیله جرثقیل جابه جا شده و مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی متوجه مالک خودرو خواهد بود.
 4. رعایت حجاب و شئونات اسلامی توسط غرفه داران در نمایشگاه الزامی است­. خانم­ها و آقایان غرفه ­دار مجاز به استفاده از پوشش غیر متعارف از قبیل کراوات، پاپیون، روسری کوتاه، لباس و ظاهر نا مناسب که با قوانین نمایشگاه و مصلی امام خمینی ( ره ) مغایر است نمی­باشند.
 5. تهیه یک عدد کپسول آتش نشانی جهت اطفاء حریق در هر غرفه الزامی است. کپسول بایستی co2 یا آب و گاز باشد .
 6. نصب و الصاق کارت­شناسایی برای غرفه­ داران درداخل غرفه و ارائه آن در زمان ورود به نمایشگاه­(۹:۳۰ الی ۱۰ صبح)­الزامی می­باشد.
 7. کارت شناسایی نمایشگاه قابل واگذاری به غیر نبوده و در صورت مشاهده، کارت شناسایی توسط حراست نمایشگاه ضبط خواهد شد.
 8. از حداقل نیروی انسانی در غرفه ­ها استفاده شود.به غیر از مدیر غرفه به ازای هر ۶ متر یک نفر غرفه دار می تواند حضور داشته باشد.
 9. از اخذ انشعاب فرعی برق برای مصارف متفرقه و بدون هماهنگی اکیداً خودداری فرمائید. مسئولیت بروز هرگونه حادثه ناشی از انشعاب غیر مجاز به عهده مدیر غرفه خواهد بود.
 10. در صورت وجود سیم کشی برق فاقد استاندارد و نامناسب بودن آن سریعاً مراتب را به مدیر بخش مربوطه اطلاع دهید .
 11. در صورت نزدیکی غرفه شما به تابلو برق نسبت به رعایت موارد ایمنی (نظیر خالی بودن محوطه نزدیک تابلو ، عدم استقرار محصولات و ضایعات و مواد قابل اشتعال) اقدام فرمائید .
 12. از نگهداری مایعات قابل اشتعال در غرفه پرهیز شود .
 13. استفاده از هرگونه لوازم برقی پر مصرف مانند کتری برقی و استفاده از منابع روباز حرارتی و پخت و پز در غرفه ­ها ممنوع می­باشد.
 14. از استعمال ذخانیات در غرفه جداً پرهیز نمائید لذا با متخلفین برخورد قانونی صورت می ­پذیرد.
 15. نگهداری و نمایش محصولات مختص به فضای غرفه­ ها بوده و از تعرض به محیط راهرو­ها و مسیر­های اضطراری و پشت دیوارها خود­داری نمائید .
 16. در هنگام بروز حادثه آرامش خود را حفظ ضمن اطلاع رسانی موضوع با استفاده از علائم اضطراری از کوتاه ترین مسیر، سالن را ترک نمائید .
 17. استفاده از دیوارهای جانبی غرفه ها و دیوارهای مصلی ممنوع و تخلف نمایشگاهی محسوب می­شود.
 18. از نگهداری وجه نقد و وسائل قیمتی در غرفه خودداری نمائید.
 19. مسئولیت لوازم شخصی از جمله تبلت ، گوشی موبایل ، لپ تاپ ، دوربین و … بر عهده غرفه دار می باشد.
 20. نصب استندهای تبلیغات محیطی صرفاً با کسب مجوز کمیته تبلیغات نمایشگاه بوده و در صورت مشاهده از انجام آن جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 21. کلیه قفسه ­ها ، تابلو­ها ، تجهیزات و سایر عناصر غیر سازه­ای در جای خود تثبیت شده تا از سقوط احتمالی آنان جلوگیری گردد در صورت بروز هرگونه حادثه مسئولیت آن بر عهده مدیر غرفه خواهد بود .
 22. غرفه داران موظف می باشند ۲۴ ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه ،نسبت به تکمیل سازه و چیدمان غرفه اقدام نمایند فلذا خروج اموال باقی مانده تا قبل از افتتاح نمایشگاه میسر بوده و برای تخلیه و خروج اموال تا پایان نمایشگاه هیچگونه مجوز دیگری صادر نخواهد شد. همچنین خروج به صورت همزمان صورت خواهد پذیرفت که زمان دقیق آن یک روز قبل از اتمام نمایشگاه اطلاع رسانی می گردد.
 23. خروج کلیه اقلام نمایشگاه با مجوز ( برگ خروج ) و هماهنگی کمیته حراست نمایشگاه و تأیید ستاد اجرایی می­باشد.
 24. درصورت مشاهده هرگونه اجناس ( بسته ، ساک و … ) مشکوک و … در اولین فرصت موضوع را به اطلاع کمیته حراست برسانید.
 25. واگذاری محل تعیین شده به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر ممنوع است .
 26. نصب دکل مخابراتی یا اینترنت پرسرعت باتوجه به اختلالتی که ممکن است برای سایر همکاران وغرفه­ ها ایجادکند ممنوع می باشد.
 27. به منظور جلوگیری از مزاحمت برای سایر غرفه ­ها، سیستم صوتی غرفه­ ها نباید بیشتر از ۱۰ وات توان خروجی و یا بیشتر از شعاع سه متر قابل شنیدن باشد.

تذکر کارشناسان و مسئولین حراست جهت رفاه حال شما و بهبود کیفیت نمایشگاه و بالابردن ضریب ایمنی می­باشد .

با تشکر

کمیته حراست

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال