اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در چهارمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) سال ۱۳۹۷

 بدینوسیله به اطلاع می­رساند نام‌نویسی برای شرکت در چهارمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز دوشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۵ آغاز و در روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۲۵ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که نام‌نویسی منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مذکور و پرداخت مبلغ ۶۰۰٫۰۰۰ (ششصد هزار) ریال به عنوان وجه نام‌نویسی برای هر آزمون (عمومی یا آکادمیک) اقدام و سپس نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند.

چنانچه داوطلبی متقاضی نام‌نویسی در هر ۲ آزمون (عمومی و آکادمیک) ‌باشد، لازم است مبلغ ۶۰۰٫۰۰۰ (ششصد هزار) ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت دارد.

آزمون سنجش استاندارد مهارتهای زبان فارسی (سامفا) در ۲ روز و در ۲ سطح عمومی و آکادمیک، شامل بخشهای شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت داوطلبان در این بخشها سنجیده خواهد شد.

لارم به توضیح است آزمون مذکور در صبح و بعداز ظهر روزهای پنجشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۷ و جمعه مورخ ۹۷/۱۰/۲۸ همزمان با حوزه های داخل کشور در حوزه های امتحانی خارج کشور نیز به شرح ذیل برگزار خواهد شد.

نام کشور حوزه امتحانی خارج کشور
عراق اربیل
عراق نجف
لبنان بیروت
بنگلادش داکا
گرجستان تفلیس
ترکیه آنکارا

 

ضمناً پنجمین آزمون سنجش استاندارد مهارتهای زبان فارسی (سامفا) در خرداد ماه ۹۸ برگزار می­گردد که اطلاعات تکمیلی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.