اعلام مکان برگزاری نمایشگاه ۹۷ تا آخر هفته

همایون امیر‌زاده، با اشاره به این مطلب که مصوبه شواری سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران سرنوشت مکان برگزاری نمایشگاه را تعیین می‌کند، هر گونه گمانه زنی مبنی بر انتقال نمایشگاه به مصلی یا مکانی دیگری را رد کرد.
همایون امیر‌زاده، سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره پایان فرصت ۱۰ روزه برای تعیین و تکلیف محل برگزاری نمایشگاه گفت: همان‌طور که در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه مطرح شد از شهرداری و شورای شهر تهران انتظار داریم تا بعد گذشت دو سال از انتقال بزرگترین رخداد فرهنگی کشور به این مجموعه، تمهیداتی را برای کمتر شدن مشکلات در دستور کار قرار دهد.

امیر‌زاده با بیان این مطلب که توقع نداریم شهرداری خیلی فوری برای تکمیل مابقی سوله‌ها اقدام کند، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تفاهم‌نامه مشترک ۶ ساله با شهرداری وفادار است.

سخنگوی شورای سیاستگذاری سی‌و‌یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: براساس جلسه شورای سیاست‌گذاری که البته از سوی شهرداری نیز طرح شد، مقرر شد تا این نهاد برای رفع نیاز ناشران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رفع نواقص سال گذشته را محقق کند. البته که البته کف درخواست‌هاست متراژ ما ۶۰ هزار متر مربع فضای استاندارد است.

امیر‌زاده با اشاره به تعیین فرصت ۱۰ روزه برای تعیین و تکلیف مکان برگزاری نمایشگاه ۹۷ ادامه داد: دو تیم کارشناسی در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف بررسی روند اقدامات شهرداری در شهر آفتاب و همچنین بررسی  گزینه‌های احتمالی غیر از شهرآفتاب تعیین شده است. اعضای این دو گروه در حال نهایی کردن نتایج بررسی‌ها هستند و به محض ارائه این نتایج محل برگزاری نمایشگاه سال آینده اعلام می‌شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره اختمال تغییر مکان برگزاری نمایشگاه سی‌‌و یکم گفت: هیچ گمانه‌‌ای برای تغییر مکان برگزاری وجود ندارد و نظر نهایی منوط به نظر کارشناسان و مصوبه شورای سیاست‌گذاری است.