افتتاح نمایشگاه کتاب مسقط/آغاز فعالیت‌های غرفه ایران

بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب مسقط ساعت ۱۸ امروز(۲ بهمن) افتتاح می‌شود. همزمان با افتتاح نمایشگاه فعالیت‌های غرفه جمهوری اسلامی ایران نیز آغازمی شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب عمان(مسقط) از تاریخ ۲ تا ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود. جمهوری اسلامی ایران در این دوره باعرضه ۵۰۰ عنوان کتاب و سی دی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی در غرفه‌ای به مساحت ۲۷ مترمربع حضور دارد.

اولین دوره نمایشگاه کتاب عمان در سال ۱۹۹۲ برگزار شد. ۷۸۳ شرکت کننده در این دوره از نمایشگاه حضور دارند که ۶۰۳ ناشر به صورت مستقیم و ۱۸۰ ناشر از طریق نمایندگی فعالیت می کنند. شهر” صلا له” مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است که برنامه‌های ویژه‌ای را برای نشان دادن غنای فرهنگی این شهردرنمایشگاه اجرا می‌کند.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این رویداد حضور دارد ۵۰۰ عنوان کتاب و سی دی با موضوعات ایران‌شناسی، ادبیات، کودک و نوجوان، دین، آموزش زبان فارسی، هنر و آموزش خط  را در معرض دید بازید کنندگان قرار می‌دهد. دعوت از ناشران شرکت‌کننده برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی ظرفیت‌های نشر کشورمان، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ و بروشور، معرفی پروژه «گرنت» و حضور موسسه تولیدکننده نرم‌افزارهای اسلامی شیعه به زبان عربی از فعالیت‌های غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه است. بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته و باهدف برگزاری کارگاه ای تصویرگری، ۲ تصویرگر( غزاله بیگدلی و عاطفه ملکی جو) در غرفه ایران به اجرای تصویرگری می‌پردازند.
بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب مسقط از تاریخ ۲ تا ۱۲ اسفند ماه برگزارمی شود.