افتتاح نمایشگاه کتاب کردستان با حضور معاون وزیر فرهنگ اقلیم کردستان

سیصد و پنجاه هشتمین نمایشگاه استانی کتاب امروز صبح با حضور معاون وزیر فرهنگ اقلیم کردستان افتتاح می­شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه­های فرهنگی ایران، هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استان کردستان از ۱۳ تا ۱۸ اسفند در شهر سنندج برگزار می­شود. در این دوره ۳۳۸ ناشر از سراسر کشور و ۱۲ ناشر از اقلیم کردستان عراق درمجموع ۶۴ هزار و ۱۳ عنوان کتاب را در ۲۳۰ غرفه در معرض دید عموم قرار می‌دهند. از استان کردستان ۱۴ ناشر در نمایشگاه حضور دارند و هفت کتاب‌فروشی منتخب سنندج نیز با ستاد نمایشگاه همکاری دارند و بن­های توزیعی تا دو هفته بعد از برگزاری نمایشگاه در این کتاب‌فروشی‌ها اعتبار دارد. برای حمایت از ناشرانی که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، بخش فروش متمرکز کتاب­هایی از ۴۰ ناشر را عرضه می­کند. مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان بن یارانه­ای خرید کتاب با تخفیف ۲۰ درصدی از طریق بانک شهر مستقر در نمایشگاه در بین بازدیدکنندگان توزیع می­گردد.

نشست قرآن و مقابله با جریان تکفیری، زن، فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، اقتصاد نشر با محور اقتصاد مقاومتی، رونمایی از تازه‌های نشر استان، وحدت ادیان تسامح دینی از دیدگاه قرآن، شعرخوانی، برگزاری نشست ادبیات پایداری، نشست تجزیه‌وتحلیل اشعار حافظ و مثنوی، بررسی داستان‌نویسی در کردستان، میزگرد بررسی کتابخانه­های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، نشست از پست و بلند ترجمه، نشست جایگاه ادبیات کردی در ادبیات ایرانی، نشر استانی (چالش­ها و راهکارها)، تاریخ. تاریخ‌نگاری و تصحیح متون در کردستان، نقش رسانه در ترویج کتاب و کتاب‌خوانی، ایستگاه نقاشی و سرگرمی کودکان و نوجوانان ازجمله برنامه­هایی است که برای بخش جنبی نمایشگاه در نظر گرفته‌شده است.

هفتمین نمایشگاه کتاب استان کردستان از ۱۳ تا ۱۸ اسفند از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی پذیرای علاقه­مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.