برپایی گردهمایی تخصصی گزینشگران آموزش و پرورش استان گیلان

همایش تخصصی مصاحبه گران و محققین هسته گزینش آموزش و پرورش استان گیلان برگزار گردید

نشست تخصصی مصاحبه‌گران و محققین هسته گزینش آموزش و پرورش استان گیلان بر اساس تقویم اجرایی سال ۱۳۹۷، در روز سه‌شنبه مورخه  ۱۳۹۷/۸/۲۲ در محل پژوهشکده تعلیم و تربیت شهرستان رشت و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در جمع گزینشگران برگزارگردید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در این نشست با تقدیر از تلاش گزینشگران، جایگاه و شأن کار گزینش را پر ارزش و ماندگار عنوان نمود و با تأکید بر لزوم ارتقای جایگاه معلمی در جامعه عنوان کرد: کسانی که داوطلب پذیرفتن نقش معلمی هستند باید مجموعه‌ای از ارزش‌ها را در خود درونی کنند چرا که معلمان به واسطه ارزش‌ها جایگاه مرجعیت در جامعه دارند و رفتار آنها و حتی شکل ظاهر و پوشش آنان، الگوی جامعه است. وی ضمن اشاره به  نحوه جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و رهنمودهای معمار کبیر انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری را نقشه راه گزینشگران دانست و با تبیین ضرورت امر گزینش در دستگاههای اجرایی، رسالت گزینشگران را انتخاب انسان‌هایی متخصص و دارای فضایل اخلاقی در امر تعلیم و تربیت قلمداد نمود.

در ادامه، آقای ترابی مدیر هستهگزینش آموزش و پرورش استان گیلان؛ رویکرد گزینش را آرامش، اعتدال، احترام به داوطلبان، پاسخگویی منطقی به ارباب رجوع و رعایت ضوابط و مقررات دانست و با اشاره به جایگاه مهم منابع انسانی به عنوان سرمایه های اصلی در کشور، وظیفه گزینش را در شناسایی و جذب نیروی انسانی صالح در دستگاه های اجرایی کشور، به عنوان یک “سرمایه گذاری” ثمربخش دانست. گفتنی است در این نشست نمایندگان چهار کارگروه از گزینشگران استان به تبیین نقطه‌نظرات تخصصی خود در جلسه پرداخته و در ادامه، به منظور شفاف سازی امور تخصصی در گزینش و آموزش عملی گزینشگران، یک مصاحبه گزینشی بصورت نمادین درحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان به اجرا در آمد و برخی نکات و موارد تخصصی آن توسط کارشناسان مربوطه تشریح گردید. در پایان این جلسه از ۶  گزینشگر استانی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.