برگزاری همزمان دو نمایشگاه کتاب استانی در سنندج و گرگان

برگزاری همزمان دو نمایشگاه کتاب استانی در سنندج و گرگان

کارنامه نمایشگاه‌های کتاب استانی با برپایی هم‌زمان دو نمایشگاه درگرگان و سنندج دنبال می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سیصد و شصت و دومین و سیصد و شصت و سومین نمایشگاه‌های کتاب استانی از ١٨ تا ٢٣ مهرماه به‌صورت هم‌زمان در دو استان گلستان و کردستان برپا می‌شود.
در دوازدهمین نمایشگاه کتاب استانی گلستان ۴۶٧ ناشر از استان‌های مختلف کشور در کنار ١۵ ناشر این استان باعرضه ٧٣ هزار و ۶۴٠ عنوان کتاب حضور دارند و بیش از ٢۵ برنامه جنبی شامل رونمایی و نقد کتاب، برگزاری کارگاه و نشست‌های ادبی و کتاب‌خوانی و بزرگداشت شخصیت‌های فرهنگی استان به اجرا درمی‌آید.
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای این نمایشگاه برنامه حمایتی از ١٢ کتاب‌فروشی استان و اختصاص ۶۵٠ میلیون تومان بن خرید کتاب را در دستور کار قرار داده است که از طریق بانک عامل مستقر درنمایشگاه در بین بازدیدکنندگان توزیع می شود.
در هشتمین نمایشگاه بزرگ استانی کردستان هم ٣۶٢ ناشر داخلی و نمایندگان ناشران در کنار ١٠ ناشر استانی و ۵٢ ناشر لاتین بیش از ٧٣ هزار و ۵٠٠ عنوان کتاب عرضه می‌کنند.
اجرای ٢١ برنامه جنبی شامل نشست‌های تخصصی بررسی شعر و ادب کردی، کارگاه‌های آموزشی و برگزاری شب‌شعر و داستان، رونمایی کتاب، اجرای نمایش‌های خیابانی و نمایش آثار هنری به مرحله اجرا درخواهد آمد.
برای این نمایشگاه هم در کنار برنامه حمایت از ١۶ کتاب‌فروشی استان ۶٠٠ میلیون تومان بن خرید کتاب برای اقشار مختلف مردم این استان اختصاص‌یافته است.
دوازدهمین نمایشگاه کتاب استانی گلستان در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی این استان در گرگان و هشتمین نمایشگاه کتاب استانی کردستان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در سنندج از ١٨ تا ٢٣ مهر برپا می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *