به بهانه کمبود ها نباید فرصت ها را از‌دست‌داد

وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های جنوب کرمان:
به بهانه کمبود ها نباید فرصت ها را از‌دست‌داد
وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های جنوب کرمان گفت:به بهانه کمبود ها نباید فرصت ها را از‌دست‌داد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز سید محمد بطحایی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های جنوب کرمان که در باشگاه فرهنگیان برگزارشد، اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای جنوب کرمان را گرامی می داریم و ضمن آرزوی صحت و سلامت برای رهبر معظم انقلاب، سلام رهبر ورئیس جمهور را خدمت مردم این منطقه ابلاغ می کنم.

وی تصریح کرد: هرچند مدارس به علت نداشتن بسیاری از امکانات دست و پا بسته هستند اما نباید غلبه کمبودها باعث از دست رفتن فرصت ها و امکانات شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود بودجه گفت:  مهمترین موضوع مدیریتی تعیین اولویت هاست بنابراین نمی شود توقع داشت همه مشکلات را با هم حل کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای جنوب استان کرمان سه برنامه مشخص داریم و  سند توسعه چهار استان،آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان وجنوب کرمان در حال تهیه و تدوین است.

بطحایی اظهار کرد: تلاش برای ایجاد اداره کل آموزش و پرورش جنوب کرمان ادامه خواهد داشت و در صورت عدم تحقق، نمایندگی اداره کل ایجاد می شود و چهارمین برنامه برای جنوب کرمان ساماندهی مدارس عشایری در جنوب استان است.

 در ادامه این جلسه اسکندری نسب  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار کرد: علیرغم تلاش های صورت گرفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان چهره محرومیت در بخش های از این منطقه وجود دارد.

 وی افزود: براساس تفاهم‌نامه ای که با صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شده است، ساخت ۲۲۰  واحد مسکونی در شهر کهنوج برای واگذاری به فرهنگیان جنوب استان کرمان در دستور کار قرار گرفته است.

حجه الاسلام سعادت فر امام جمعه جیرفت تصریح کرد: تقویت انگیزه تحصیل دانش آموزان، تطبیق ساعات آموزشی متناسب با شرایط بومی هر منطقه، حمایت از مدارس غیر دولتی، ضرورت ایجاد نظام تعلیم و تربیت خانواده ، توجه بیشتر خیرین به مدرسه سازی در شهر جیرفت و پادشاهی بازنشستگان از جمله مشکلات شهرستان جیرفت است.

کمالی پور نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات آموزش و پرورش در مناطق محروم جنوب کرمان اذعان کرد: پهناوری استان کرمان وپراکندگی جمعیت ایجاب می کند اداره کل آموزش و پرورش جنوب کرمان در جیرفت تاسیس شود .

حمید رضا ملانوری سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای استان توجه به اشتغال و حل مشکل بیکاری است بنابراین آموزش مهارت های فنی و حرفه‌ای  در مدارس بیش از پیش ضروری است.

فرماندار جیرفت در این جلسه ضمن خو شامد گویی وزیر به بزرگترین گلخانه طبیعی جهانفرماندار جیرفت در این جلسه ضمن خو شامد گویی وزیر به بزرگترین گلخانه طبیعی جهان گفت: شهرستان های جنوب استان کرمان با جمعیتی‌بالغ بر۱۳۹هزار نفر دانش آموز در ۷شهرستان، جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، فاریاب، منوجان، قلعه گنج، رودبار،  مشکلاتی از قبیل کمبود فضای آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی، مدارس فرسوده، عدم برخورداری معلمان از امکانات رفاهی  و کمبود اعتبارات وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *