به میزبانی یزد نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی


سومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مسئولان فرهنگی کشور در یزد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) سومین نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در یزد آغاز شد. این نشست دو روزه شنبه و یکشنبه(۱۲ و ۱۳ اسفند‌ماه) برگزار می‌شود.

افزایش تعاملات با استان‌ها با تاکید بر تحکیم و تعمیق روابط میان معاونت امور فرهنگی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها  مهم‌ترین هدف برگزاری این نشست است که از چهار سال پیش پیگیری می‌شود.

ازجمله دستاورد‌های دو نشست قبلی شامل «تقویت و گسترش شبکه توزیع در استان‌ها»، «ترویج کتاب و کتابخوانی»، «حمایت از طرح‌هایی در رابطه با اقوام ایرانی»، «تقویت ارتباط با اهالی قلم در استان‎‌ها»، «مشارکت استان‌ها در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران»، «تمرکززدایی و تفویض برخی از اختیارات به استان‌ها و تقویت جشنواره‌های کتاب» است.

موضوعات سومین نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد در استان یزد با اهدافی مانند رصد مصوبات نشست‌های پیشین و میزان اثرگذاری آن‌ها در حوزه فعالیت‌های استان، همچنین حمایت از فعالیت‌های موثر فرهنگی و مرتبط با حوزه کسب و کار نشر، تقویت برنامه‌های مرتبط با کتاب و کتابخوانی در استان‌ها، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی در استان‌های مرزی و برگزاری برنامه مشترک منطقه‌ای روستایی و عشایری برگزار می‌شود.

١٣٠ موضوع در چهار بخش کارگروه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تعاملات فرهنگی، کارگروه چاپ و نشر، کارگروه ادبیات، مفاخر و اقوام ایرانی و کارگروه کتاب، کتابخوانی و نمایشگاه کتاب بررسی می‌شوند. با توجه به امضا نخستین تفاهم‌نامه مشترک استانی،‌  فرصتی برای استان‌هاست تا با برنامه‌ریزی بهتر در پیشبرد فعالیت‌های خود اقدام کنند.

پیش از این استان‌های آذربایجان شرقی سال ١٣٩٣ و استان هرمزگان سال ١٣٩۴ میزبان برگزاری نشست تخصصی معاونت امور فرهنگی با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *