تخصیص بیش از ۱۱ درصد از سقف یارانه عیدانه کتاب تا میانه روز سوم

در شرایطی که طرح عیدانه کتاب از ۲۲ اسفندماه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور آغاز شده است، با گذشت دو روز و نیم تعداد کتاب‌‌های خریداری شده از سوی مشتریان در کتاب‌فروشی‌های عضو، به مرز ۵۰ هزار نسخه نزدیک می‌شود.
تخصیص بیش از 11 درصد از سقف یارانه عیدانه کتاب تا میانه روز سوم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مطابق با آخرین اطلاعات منتشر شده روی پایگاه اطلاع‌رسانی خانه کتابwww.ketabnet.ir بالغ بر ۴۸ هزار و ۴۵۷ نسخه کتاب در ۶۵۴ کتاب‌فروشی که از مراکز استان‌ها و شهرستان‌های کشور (به جز تهران) فروخته شده است.

اطلاعات ثبت شده گواه آن است که مبلغ کتاب‌های فروخته شده، ۱۱ میلیارد و ۱۲۴ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۶۷۷ ریال است که با احتساب تخفیف ۲۰ درصدی در این طرح، دو میلیارد و ۲۲۴ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۹۳۵ ریال از یارانه تخصیص یافته که ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده، مصرف شده است؛ یعنی به عبارتی بیش از ۱۱ درصد از سقف یارانه.

پردیس کتاب مشهد در صدر پرفروش‌ها
مطابق با آخرین آمارها، کتابفروشی پردیس کتاب مشهد، شهرکتاب ساری و کتاب رشد مرکزی اهواز، سه رتبه نخست در فهرست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌فروشی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. فهرست ۱۰ کتاب‌فروشی پرفروش در ادامه می‌آید:
.

رتبه کتاب‌فروشی شهر
۱ پردیس کتاب مشهد
۲ شهرکتاب ساری
۳ کتاب رشد مرکزی اهواز
۴ کتاب فرازمند رشت
۵ انتشارات جنگل جاودانه رشت
۶ شهرکتاب همدان
۷ کتاب رشد شعبه نادری اهواز
۸ کتاب محام اهواز
۹ شهرکتاب رشت
۱۰ شهرکتاب شعبه چهارباغ بالا اصفهان

.
این طرح از سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه در ۳۰ استان کشور آغاز به کار کرده و کتاب‌فروشی‌های استان تهران از جمعه ۲۵ اسفندماه به این طرح اضافه خواهند شد. مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عیدانه کتاب تا ۱۲ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه خواهد یافت و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو، تا سقف ۱۰۰ هزارتومان خرید، از تخفیف ۲۰ درصدی استفاده کنند.