تشریح جزئیات خرید کتاب از ناشران در نمایشگاه کتاب تهران

تشریح جزئیات خرید کتاب از  ناشران در نمایشگاه کتاب تهران

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خرید ١٠ میلیارد و ٨۴٩ میلیون و ٢۴٣ هزار ریالی، جزئیات اقدامات کارگروه هیات انتخاب و خرید کتاب در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش، مدیرکل چاپ و نشر از خرید یک هزار و ۵٩٩ عنوان کتاب از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: کارگروه انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با  ١٠ کارشناس آثار ١٢١٠ ناشر را در نمایشگاه مورد ارزیابی قرار داد و  پس از بررسی و ارزیابی تعداد ١۵٩٩ عنوان کتاب برای خرید انتخاب شد.
وی ادامه داد: با تصمیم این کارگروه  تعداد ٧٠ هزار و ٣١٨ کتاب از ناشران خریداری شد که ارزش آن‌ها ١٠ میلیارد و ٨۴٩ میلیون و ٢۴٣ هزار ریال است.
به گفته دانش از این میزان کتاب خریداری شده تعداد یک هزار و ٢١٩ عنوان آثار تالیفی و ٣٨٠ اثر نیز ترجمه است.
مدیرکل چاپ و نشر با اشاره به موضوعات این آثار گفت: این کتاب‌‌ها در موضوعات ادبیات، تاریخ و جغرافیا، دین، زبان، علوم اجتماعی، علوم خاص، علوم کاربردی، فلسفه، کلیات و هنر هستند.
لازم به توضیح است که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف حمایت از ناشران خصوصی، در سه سال اخیر هنگام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نسبت به خرید کتاب از ناشران مذکور اقدام می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *