تشریح جزئیات خرید کتاب از ناشران در نمایشگاه کتاب تهران

تشریح جزئیات خرید کتاب از  ناشران در نمایشگاه کتاب تهران

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خرید ١٠ میلیارد و ٨۴٩ میلیون و ٢۴٣ هزار ریالی، جزئیات اقدامات کارگروه هیات انتخاب و خرید کتاب در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش، مدیرکل چاپ و نشر از خرید یک هزار و ۵٩٩ عنوان کتاب از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: کارگروه انتخاب و خرید کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با  ١٠ کارشناس آثار ١٢١٠ ناشر را در نمایشگاه مورد ارزیابی قرار داد و  پس از بررسی و ارزیابی تعداد ١۵٩٩ عنوان کتاب برای خرید انتخاب شد.
وی ادامه داد: با تصمیم این کارگروه  تعداد ٧٠ هزار و ٣١٨ کتاب از ناشران خریداری شد که ارزش آن‌ها ١٠ میلیارد و ٨۴٩ میلیون و ٢۴٣ هزار ریال است.
به گفته دانش از این میزان کتاب خریداری شده تعداد یک هزار و ٢١٩ عنوان آثار تالیفی و ٣٨٠ اثر نیز ترجمه است.
مدیرکل چاپ و نشر با اشاره به موضوعات این آثار گفت: این کتاب‌‌ها در موضوعات ادبیات، تاریخ و جغرافیا، دین، زبان، علوم اجتماعی، علوم خاص، علوم کاربردی، فلسفه، کلیات و هنر هستند.
لازم به توضیح است که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف حمایت از ناشران خصوصی، در سه سال اخیر هنگام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نسبت به خرید کتاب از ناشران مذکور اقدام می‌کند.