تصویب متراژ و اجاره‌بهای غرفه‌های نمایشگاه کتاب / تعیین سقف متراژ در فضاهای مسقف

تصویب متراژ و اجاره‌بهای غرفه‌های نمایشگاه کتاب / تعیین سقف متراژ در فضاهای مسقف

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تصویب متراژ و اجاره بهای غرفه‌ها در پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ریاست محسن جوادی؛ رئیس نمایشگاه و اعضای شورا روز چهارشنبه (٩ اسفندماه) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
همایون امیرزاده؛، سخنگوی شورای سیاست‌گذاری با اشاره به ارایه گزارشی از روند اجرایی نمایشگاه گفت: در این جلسه با توجه به اهمیت ثبت نام ناشران، تعرفه غرفه‌ها برای  ناشران خصوصی و غیر خصوصی به تصویب رسید.
وی افزود:  بر این اساس بهای متراژ غرفه‌ها برای ناشران خصوصی تا سقف ٩ متر به ازای هر متر ۴٠٠ هزار ریال، ٢۴-٩ متر به ازای هر متر ۶٠٠ هزار ریال، ۴٨-٢۴ متر به ازای هر متر ٩۵٠ هزار ریال، ٢٠٠-۴٨ متر به ازای هر متر یک میلیون و ٣۵٠ هزار ریال و بالاتر از ٢٠٠ متر به ازای هر متر یک میلیون و ٨٠٠ هزار ریال به تعیین شد.
امیرزاده ادامه داد: همچنین تا سقف ٩ متر به ازای هر متر ٧۵٠ هزار ریال، ٢۴-٩ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۵٠ هزار ریال،  ۴٨-٢۴ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۵۵٠ هزار ریال، ٢٠٠-۴٨ متر به ازای هر متر یک میلیون و ٨۵٠ هزار ریال و بالاتر از ٢٠٠ متر به ازای هر متر دو میلیون و ۵٠٠ هزار ریال برای ناشران غیر خصوصی مقرر شد.
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین از تعیین سقف متراژ غرفه‌ها در فضای مسقف خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت فضای مسقف نمایشگاه، شورا مصوب کرد که حداکثر متراژ غرفه‌ها در فضای مسقف ٢۵٠ متر مربع باشد تا ناشران بیشتری بتوانند در فضای مسقف حضور داشته باشند.
امیرزاده درباره دیگر مصوبات این جلسه نیز گفت: در ادامه این جلسه سه آیین‌نامه ‌هیات رسیدگی به تخلفات، مقررات و ضوابط حضور ناشران داخلی و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر میان اعضا قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.
در پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران که با ریاست محسن جوادی برگزار شد آقایان علی‌اکبر اشعری، مهدی فیروزان، فریدون عموزاده خلیلی، محمود آموزگار، محمد حمزه‌زاده، محمد سلگی، امیرمسعود شهرام‌نیا، مهدی اسماعیلی‌راد، محمدجواد مرادی‌نیا و همایون امیرزاده حضور داشتند. همچنین آقایان یحیی دهقانی؛ معاون اجرایی  به عنوان مهمان و آقای برخورداری به عنوان نماینده شهرداری تهران در این جلسه حضور داشتند.