تلاش در راستای فراهم کردن امتیاز ویژه برای زنان سرپرست خانوار

مدیرکل دفتر امور زنان؛
تلاش در راستای فراهم کردن امتیاز ویژه برای زنان سرپرست خانوار
مدیرکل دفتر امور زنان با اشاره به اینکه برای فراهم کردن امتیاز ویژه برای زنان سرپرست خانوار تلاش می‌کنیم، خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش به این حوزه توجه ویژه دارد اما با توجه به محدودیت بودجه تنها می‌تواند در تعیین حوزه محل خدمت زنان سرپرست خانوار و یا اختصاص وام اثرگذاری داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران به نقل ازمرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فرحناز مینایی ‌پور در همایش بانوان فرهنگی و مشاوران آموزش‌وپرورش سرپرست خانوار که در دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد،  اظهار داشت: بانوان نیمی از جامعه هستند که نیمی دیگر را تربیت می‌کنند و با توجه به این مسئله می‌توان گفت کل جامعه هستند و هر جامعه برای رسیدن به توسعه‌ پایدار باید به این ظرفیت‌ها توجه کند.

وی بابیان اینکه تمام سعی و تلاشمان را در راستای فراهم کردن امتیاز ویژه برای زنان سرپرست خانوار انجام داده‌ایم، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش به این حوزه توجه ویژه دارد اما با توجه به اینکه بودجه محدودی دارد می‌تواند در تعیین حوزه محل خدمت زنان سرپرست خانوار و یا اختصاص وام اثرگذاری داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش‌وپرورش در ادامه با تأکید براینکه منابع انسانی از زنان و مردان تشکیل‌شده، افزود: اگر به گذشته نگاه کنیم به‌صورت تاریخی در حق زنان بی‌مهری‌هایی شده و ضروری است جهت مشخص شدن جایگاه زنان زمینه‌های حضور و مطرح‌شدن آنان فراهم شود که خوشبختانه در خیلی از شاخص‌ها پیشرفت‌های چشم‌گیری داشتیم. 

وی بابیان اینکه در دهه ۵۰ تنها ۴۲ درصد از دختران می‌توانستند تحصیل کنند و اکنون این رقم به ۹۸ درصد رسیده است، تصریح کرد: دوسوم کار انجام‌شده در جامعه توسط زنان صورت می‌گیرد اما آمارها نشان می‌دهد یک‌سوم درآمد سهم آن‌ها است  و یک‌دهم از املاک و دارایی‌های جهان به نام بانوان ثبت‌شده است.

مینایی پور با اشاره به اینکه از ۴ میلیون کارمند کشور یک‌میلیون نفر زنان هستند که از این تعداد ۵۰۰ هزار نفر در آموزش‌وپرورش فعال هستند، خاطرنشان کرد: در راستای جبران این جایگاه باید تلاش کنیم.  وی بابیان اینکه سه ماده در برنامه ششم توسعه به حوزه زنان، پرداخته‌شده است گفت: لایحه  جایگاه زنان سرپرست خانوار در جامعه  توسط دفتر امور زنان تدوین‌شده است.