توقیف سایت های عرضه کننده غیرقانونی آثار ناشران

ناشران و پدیدآورندگان فرهیخته و بزرگوار، همانگونه که آگاه هستید، معضل عرضه غیرقانونی محصولات  فرهنگی و آموزشی، چند سالی است که به شکل فزاینده ای صنعت نشر و زندگی فرهنگی و اقتصادی اهل قلم را به مخاطره انداخته است تا جایی که پربسامدترین موضوع مطرح شده در جلسه اخیر  اصحاب نشر و قلم با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، جناب صالحی امیری، همین مورد بوده است.
خوشبختانه انجمن فرهنگی ناشران آموزشی از سال گذشته با  همراهی  اعضای هیات مدیره و یاری مالی چهار ناشر عضو انجمن ، واحد حقوقی انجمن ناشران را پایه گذاری کرد که از همان ابتدا تمرکز فعالیتهای آن،  پیگیری قضایی عاملان این پدیده ی شوم بوده است . شکایت از دو فروشگاه و چندین سایت و کانال در فضای مجازی به احضار صاحبان آنها به دادسرا انجامید که در یک مورد متهم با اظهار پشیمانی و  پرداخت حق الوکاله ، رضایت شاکی را جلب کرد و درسایر موارد پرونده ها همچنان مفتوح می باشد و تلاش برای دستگیری متهمین ادامه دارد. جای بسیار خوشحالی ست که با پیگیری های کارشناسانه و مسئولانه ی وکیل انجمن آقای سجاد حجازی در طول ماه های گذشته، دستور فیلترینگ 15 سایت عرضه ی غیرقانونی محصولات ناشران آموزشی صادر شد و  در حال حاضر  فیلترینگ 7 سایت انجام  شده است. دستور فیلترینگ کانالهای تلگرامی خاطی نیز از سوی دادسرا صادر شده است و به احتمال بسیار  با تلاش های پلیس فتا عملی خواهدشد ،گرچه این مورد نهایتا  به همکاری مسئولان شبکه تلگرام وابسته است .
اما از آن مهمتر احضار ، بازجویی و جلب ادمین های این سایتها و کانال هاست که احتمالا با مجازات های جدی روبه رو هستند و امیدواریم که با اطلاع رسانی های موثر ، این پدیده ی شوم به سنت تبدیل نشود و صنعت نشر ایران از این خطر مهلک جان سالم به در برد. لطفا در پوشش خبری و اطلاع رسانی این موفقیتهای قضایی مانند همیشه همراه ما باشید.
مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی

konkurdl-ir

msbook-ir

 

konkur8-ir

sssss

skill-konkur-ir

easy-konkur-ir

konkour100-blog-ir