جلسه ی هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور باجناب آقای دکتر امانی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش

جلسه ی هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور باجناب آقای دکتر امانی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش در زمینه راهکارهای همکاری درجهت ارتقای محتوای کتابهای درسی و کتابهای کمک درسی

در تاریخ ۹۵/۱۲/۱۸ به درخواست هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور، جلسه ای با حضور آقای دکتر امانی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش و آقای علی امین صادقیه و دکتر هامون سبطی به نمایندگی از اعضای هیات مدیره و ناشران آموزشی کشور، از ساعت ۱۱ تا ۱۳:۳۰ برگزارشد که به بحث و گفت و گو در زمینه راهکارهای همکاری درجهت ارتقای محتوایی کتابهای درسی و کتابهای کمک درسی گذشت. نتایج عملی حاصل از این جلسه که جناب دکتر امانی تاکید بسیاری بر اطلاع رسانی گسترده آن داشتند، از این قرار است:
۱. برای نگارش کتابهای وزین و کارآمد کمک آموزشی، که همگام با اهداف کتابهای درسی نیز باشند، خواسته ناشران و مولفان اهل علم و صاحب سبک، در دسترس بودن متن اولیه کتابهای درسی بویژه در پایه یازدهم است تا زمان کافی برای بررسی کتاب درسی و ارائه پیشنهادها و انتقادها و همچنین تولید محتوای آموزشی مناسب با کتاب های درسی فراهم شود.
۲. جناب دکتر امانی، تاکید داشتند که با پیگیری های شخص ایشان و تاکیدات جناب دکتر محمدیان، معاونت محترم پژوهشی وزیر، امسال روند دسترسی به متن اولیه کتابهای تازه تالیف، تسهیل و تسریع خواهدشد به گونه ای که متن اولیه ی تمامی کتابهای رشته های گوناگون سال یازدهم و سایر کتابهای تازه تالیف، نهایتا ۹۶/۲/۳۱ و متن نهایی شده کتابها، نهایتا تا ۹۶/۵/۳۱ در دسترس عموم قرارخواهدگرفت.

۳- تارنماهای
Www.talif.sch.ir
Www.chap.sch.ir
Www.etebarsanji.org
به همین منظور در آن جلسه به نمایندگان ناشران آموزشی معرفی شد.

۴- برای ازمیان رفتن رانت اطلاعاتی مربوط به متن اولیه کتابها، جناب دکتر امانی تاکید کردند که آماده هرگونه همکاری با ناشران آموزشی هستند. ایشان از آن عده ناشران آموزشی که سال گذشته به سبب سودجویی برخی افراد مجبور گشتند به هر دلیل و به هر نحوی، برای دست یابی به متن اولیه کتابهای پایه دهم یا سایر پایه ها، وجهی به این افراد پرداخت نمایند، تقاضا کردند که برای از میان بردن این پدیده شوم به دفتر ایشان مراجعه کرده یا از طریق هیات مدیره مشخصات آن افراد را اعلام نمایند تا علاوه بر بازگشت وجه پرداخت شده به ناشران محترم، با این افراد ویژه خوار و سودجو برخورد شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *