دغدغه وزیر آموزش و پرورش برای ما فرصت است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در نشست با کارکنان این سازمان اظهار کرد: کار در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به دلیل تأثیرگذاری‌های بیرونی بسیار حاِئز اهمیت است.

وی ادامه داد: همه حوزه ستادی و صف و مدرسه از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مطالبه دارند و باید سازمان هر زمان میوه تازه فکری و فرهنگی ارائه دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دهه فجر گفت: انقلابی که امام(ره) و رهبری تعریف می‌کنند با انقلابی که در جامعه شناسی سیاسی است، تفاوت دارد؛ انقلاب در ادبیات سیاسی به هم ریختن، شورش و خشونت است ولی انقلاب اسلامی ریشه‌اش تحول بنیادین است.

وی ادامه داد: به تعبیر شهید مطهری، اسلام دو انقلاب دارد که انقلاب درونی مبارزه با نفس و به تعبیر مرحوم شریعتی خودسازی انقلابی و یک انقلاب در بیرون  یعنی مبارزه با استبداد و بی عدالتی به خاطر عدم استقرار حق است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: دغدغه وزیر آموزش و پرورش برای ما  فرصت است  و باید دید آنچه به دانش‌‌آموزان داده می‌شود، چقدر به درد می‌خورد.

وی با بیان اینکه برنامه ویژه مدرسه بسیار مهم است و نباید خارج از حوزه یادگیری تعریف شود، گفت: همانگونه قبل از انقلاب برخی مدارس، دانش‌آموزان انقلابی تربیت می‌کردند، امروز هم برخی مدارس سعی می‌کنند دانش‌آموز غیرانقلابی تربیت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *