دهقانی به ایبنا خبر داد: اختصاص چادر مجزا به ناشران الکترونیک


معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های ستاد اجرایی برای حضور ناشران الکترونیک و دیجیتال دراین نمایشگاه گفت: امسال نیز مانند دوره‌های قبل فضایی مجزا به ناشران الکترونیک اختصاص پیدا می‌کند و ناشرانی که در حوزه‌های مختلف نشردیجیتال فعالیت می‌کنند می‌توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند.
اختصاص چادر مجزا به ناشران الکترونیک

یحیی دهقانی؛ معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) عنوان کرد: در ابتدا قرار بود فقط ناشرانی که در حوزه کتاب دیجیتال و آثار الکترونیک فعالیت دارند در نمایشگاه حضور داشته باشند و ناشرانی که نرم‌افزار تولید می‌کنند به نمایشگاه نیایند زیرا این گروه در طول سال نمایشگاه مجزایی برای عرضه کالاهای خود دارند.

وی ادامه داد: اما در جلسه اخیر شورای سیاستگذاری تصمیم گرفته شد که ناشران حوزه دیجیتال و الکترونیک که در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند بتوانند در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور داشته باشند.

دهقانی با بیان اینکه قرار است ناشران الکترونیک در یک چادر و در قالب سالنی مجزا حضور داشته باشند، گفت: در زمینه جانمایی مشکلاتی وجود دارد و برخی مکان‌ها و حوزه‌ها در دست بررسی است، برای ناشران الکترونیک نیز فضایی در نظر گرفته شده که هنوز قطعی نیست و پس از قطعیت درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین درباره مشکل کمبود فضا برای ناشران کودک و نوجوان نیز توضیح داد: چادری به وسعت ۲ هزار مترمربع علاوه بر فضای مسقف چهار هزار و ۵۰۰ متری برای ناشران این حوزه در نظر گرفته شده است تا همه دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه امکان حضور در نمایشگاه را داشته باشند.

وی افزود: این چادر در صحن مصلا قرار دارد و از آنجایی که جمع زیادی از اصحاب حوزه نشر در بخش کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند و فضای مسقف رواق شرقی برای آن‌ها کافی نیست، قرار است تعدادی از آن‌ها در چادری مجزا جانمایی شوند.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.