دهقانی در گفت‌وگو با ایبنا تشریح کرد: کاستی‌های مصلا به مدیر مجموعه اعلام شد


گزارش بازدید نمایندگان نشر از رو‌اق‌های شرقی و غربی مصلا
معاون اجرایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به دیدار عصر روز گذشته تشکل‌های صنعت نشر از مصلای امام خمینی (ره) گفت: در این دیدار علاوه بر بازدید از رواق‌های شرقی و غربی، روند ساخت و ساز این رواق‌ها از نزدیک بررسی شد و فهرستی از مشکلات و کاستی‌هایی که وجود داشت در نامه‌ای به مدیر مصلا اعلام شد.

یحیی دهقانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره دیدار عصر روز یکشنبه سیزدهم اسفند نمایندگان تشکل‌های نشر از مصلای امام خمینی (ره) محل برگزاری سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عنوان کرد: در این دیدار اعضای هیات مدیره تشکل‌های مختلف صنعت نشر کشور به همراه اعضای هفت نفره شورای برنامه‌ریزی و اجرایی صنفی ما را همراهی می‌کردند و توانستیم از بخش‌های مختلف مصلا بازدید کنیم و از نزدیک در روند ساخت و ساز قرار بگیریم.

وی ادامه داد: در این بازدید بخش‌های مصلا به این نمایندگان نشان داده شد و فهرست مشکلات موجود در برخی فضاهای نمایشگاه توسط قائم‌مقام نمایشگاه کتاب تهران به مدیریت مصلا انعکاس یافت تا در اسرع وقت برای حل آن اقدام شود.

دهقانی با اشاره به برخی از این مشکلات در فضای رواق‌های شرقی و غربی مصلا توضیح داد: برخی از پله‌ها نیاز به حفاظ دارند تا برای رفت و آمد بازدیدکنندگان خطری نداشته باشد، همچنین در برخی از فضاها باید دیوارکشی شود تا از جریان باد جلوگیری شود. همچنین مشکلاتی در زمینه کف رواق‌ها و مسایل زیرساختی نیز در این فهرست بودند.

وی با بیان اینکه شبستان مصلا مشکل خاصی ندارد و بخش عمده مشکلات در بخش رواق‌ها است، افزود: رواق شرقی شامل سه طبقه و رواق غربی دو طبقه است که در حال تکمیل است. در این زمینه طی تعامل با ناشران به این توافق رسیدیم که اگر برخی از فضای رواق‌ها آمادگی نداشته باشند یک یا دو بخش از ناشران به زیر چادرها بروند.

معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکید کرد: با توجه به اقدامات ساخت و سازی که در حال انجام است امیدواریم عملیات تکمیلی رواق‌ها به صورت کامل انجام شود تا در اواخر فروردین مصلا برای تحویل به ناشران و غرفه‌آرایی‌ها آماده باشد.

دهقانی همچنین به نشستی در حاشیه بازدید روز گذشته اشاره کرد و یادآور شد: در این نشست که پس از بازدید از فضای مصلا انجام شد، نظرات نمایندگان تشکل‌های نشر جمع‌آوری و دیدگاه آن‌ها درباره بخش‌های مختلف نمایشگاه گردآوری شد و قرار است در نشست روز سه‌شنبه جلسه دوم دیدار با نمایندگان تشکل‌های حوزه‌های نشر برگزار و درباره جانمایی ناشران تصمیم‌گیری شود.