رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ منصوب شدند

رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ منصوب شدند

رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون امور فرهنگی منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محسن جوادی به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ منصوب شد.
در متن این حکم آمده است:
«نظر به نقش تعیین کننده صنعت چاپ در تکثیر و گسترش اندیشه‌ها و فراگیرسازی عرصه‌های دانش، فنون و علوم ونیز با توجه به نوآوری‌های این صنعت در بسته‌بندی تولیدات داخلی که زمینه را برای صادرات به زیباترین وجه هموار می‌گرداند، برنامه و سیاست‌گذاری در این صنعت از اهمیت دو چندانی برخوردار شده است.
 از این رو به استناد ماده ٣ آیین‎نامه برگزاری جشنواره ملی صنعت چاپ، و با توجه به تجربیات، قابلیت‌ها و دانش جنابعالی در حوزه این صنعت به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری هجدهمین دوره جشنواره ملی صنعت چاپ، منصوب می‌شوید.
امید است با استعانت از درگاه پروردگار متعال و با تکیه بر ذوق سلیم و شناخت دقیق از ظرفیت‌های این صنعت در رشد، توسعه و گسترش و نیز تامین نیازهای آن بکوشید.»
همچنین محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی و رئیس شواری سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ با صدور احکامی جداگانه آقایان مهرزاد دانش؛ دبیر شورای سیاست‌گذاری، همایون امیرزاده؛ مشاور معاونت امور فرهنگی، احمد ابوالحسنی؛ مدیرعامل اتحادیه صنف لیتوگراف، محمدحسن فکری؛فعال صنف چاپ، رضا منصوری؛مدیرعامل چاپ و انتشارات بانک ملی، جلیل غفاری رهبر؛ مدیرعامل اتحادیه صنف صحاف، علی طارمی‎راد؛فعال صنف چاپ، ایرج استاد علینقی؛مدیرعامل اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، علی مغانی؛ مدیرعامل اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی، محمدعلی انصاری‌پور؛مدیرعامل اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان، مجتبی محمودیان؛مدیرعامل اتحادیه چاپخانه‌داران قم، غلامرضا شجاع؛مدیرعامل تعاونی لیتوگراف، مهدی رحیمی یگانه؛ مدیرعامل شرکت مایرملنهوف، بابک عابدین؛مدیرعامل اتحادیه صادرکنندگان محصولات چاپی، هوشیار فقیهی؛معاون اتاق اصناف ایران، علی محمد اسفندیاری؛ معاون دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی و مسعود فرشی‌فرید؛ فعال صنف و  به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ منصوب کرد.
در متن احکام هر یک از اعضای شورای سیاست‌گذاری آمده است:
«برگزاری جشنواره فرصتی است تا علاوه بر تبادل اندیشه، افکار و تجربیات صاحب‌نظران و متخصصان زمینه شناسایی خلاقیت‌ها و استعدادهای فعالان فراهم گردد.
بنا به نقش مهم حوزه چاپ و بسته‌بندی در تولید محصولات فرهنگی، گسترش فرهنگ در سطح جامعه به عنوان یکی از رسانه‌های مهم فرهنگی و اهمیت آن در بهبود اقتصاد فرهنگ و تاثیر مثبتش در چرخه تولید و توسعه ملی، دفتری دیگر از جشنواره ملی چاپ در سالی که حمایت از تولیدات داخلی محور سیاست‌های کلان کشور است، ورق خواهد خورد.
نظر به تجارب جنابعالی و به استناد مفاد آیین‌نامه برگزاری جشنواره صنعت چاپ به عنوان «عضو شورای سیاست‌گذاری هجدهمین جشنواره صنعت چاپ» منصوب می‌شوید.
امید است با استعانت از درگاه خداوند متعال با ارایه پیشنهادات و راهکارهای سازنده شاهد برگزاری هر چه با شکوه‌تر این رویداد بزرگ فرهنگی باشیم.»