رونمایی از پوستر همایش تجلیل از مولفان کتب درسی(یادواره شهید حججی)

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از مراسم تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه های آموزش در مهر امسال در باغ موزه خبر داد.
 

حیدر تورانی در مراسم تشریح جزئیات سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی و یادواره شهید حججی گفت: امسال به روال سال‌های گذشته از مولفان کتب درسی با نگاه جدید تقدیر می‌شود. نگاه اول این است که طوری نباشد آن‌ها که کتاب نوشته‌اند خودشان دور همدیگر بنشینند و از یکدیگر تقدیر کنند و خوب بود اجازه دهیم ذینفعان که در برنامه‌های درسی ما حضور دارند و نقش ایفا می‌کنند وارد میدان شوند و از مولفان تقدیر کنند.

او افزود: نکته دوم آن است فقط مولف نیست که در تدوین کتب درسی نقش دارد و افرادی پشت صحنه هستند که باید دیده شوند. باید از تولید کنندگان کتاب تقدیر شود.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: این جشنواره مزین به نام شهید حججی می‌شود. فرزندان ما هشت سال مظلومانه جنگیدند و این روند ادامه پیدا کرده و به مدافعان حرم رسیده است. آیا نباید در راه معرفی و زنده نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس قدم برداریم.

تورانی افزود: باید این مفاهیم به طرق مختلف از جمله کتب درسی به نسل آینده معرفی شود. نمی‌خواهیم رنگ و بوی سیاسی به این یادواره بدهیم. شهید حججی یک نماد است و در واقع از همه کسانی که در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند تقدیر می‌کنیم. شهید حججی وارد کتب درسی پایه دوازدهم شده و در روز جشنواره از آن رونمایی می‌شود.

او ادامه داد: تدوین کتب درسی جدید امسال به اتمام می‌رسد، اما برنامه‌های ما تمام نمی‌شود و اهداف راهنمای حوزه‌های یادگیری را در دست تدوین داریم.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: کتب درسی تماما با اهداف سند تحول منطبق نشده است برای انطباق باید یک دوره‌ای طی شود، هنوز چارجوب راهنمای حوزه یادگیری تکمیل نشده و معلمان مدارس آشنایی کافی از اهداف برنامه درسی ندارند و همه امکانات و تجهیزات لازم برای انتقال مفاهیم فراهم نیست.

او افزود: باید کمک کنیم معلمان آموزش کافی ببینند. ریشه کتب درسی باید به جان معلمان و والدین بنشیند تا بخوبی منتقل شود.

ابراهیم محمدی، دبیر این جشنواره نیز گفت: دوازدهمین رونمایی از کتب نوپدید درسی به‌زودی انجام و پرونده تدوین کتب دوازده پایه در دور جدید بسته می‌شود.

او افزود: امسال در این همایش یادواره شهید حججی نیز برگزار می‌شود.

دبیر سیزدهمین جشنواره گفت: اگر به مولفان کتب درسی توجه و از تلاش آن‌ها در حوزه تعلیم و تربیت قدردانی شود به غنای تعلیم و تربیت اسلامی می‌انجامد.

محمدی افزود: این همایش نیمه دوم مهر در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود و امیدواریم جریان ساز باشد. در این همایش از مولفان کتب درسی تقدیر می‌شود. بخش ویژه همایش نیز یادواره شهید حججی است و محتوای تک نگاشت درباره شهید حججی در کتب درسی هم معرفی می‌شود.

دبیر سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه های آموزشی گفت: به عنوان مثال خوب و شایسته است از مولفان حوزه بهداشت و سلامت وزارت بهداشت و یا از مولفان حوزه حقوق شهروندی نهاد مربوط در دولت تقدیر کند.

در پایان این مراسم از پوستر همایش و یادواره رونمایی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *