رونمایی مجازی از ۲۴ عنوان از کتاب­های حوزه دفاع مقدس

رونمایی مجازی از ۲۴ عنوان از کتاب­های حوزه دفاع مقدس به مناسبت هفته بسیج

 

دکتر امین آصفی ضمن تبریک هفته بسیج بر تمامی دلاوران بسیجی: درود و رحمت خداوند تبارک و تعالی به مجاهدانی که علم رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی را بر دوش کشیده و عنوان پیروی از حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را به شایستگی پاس داشته اند؛ و سلام بر شهیدان شاهدی که مصداق ((صدقوا ما عاهدو الله علیه)) گردیدند و با خون خود درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی را آبیاری نموده اند. کسانی که با ایثار و فداکاری خود در جهت تحقق امر پاسداری از ارزشهای الهی جانفشانی می کنند به یقین از مصادیق بارز نمونه ها هستند. وظیفه ما زنده نگهداشتن یاد این عزیزان با تالیف و نوشتن است.

 

امین آصفی مدیر انجمن ناشران و نویسندگان جوان: رونمایی مجازی از ۲۴ عنوان از کتابهای حوزه دفاع مقدس که توسط تعدادی از جوانان و نوجوان مولف و نونویسنده به مناسبت هفته بسیج در روز سه شنبه ۴/۹/۹۹ از ساعت ۱۳ الی ۱۵ برگزار گردید.

 

دکتر امین آصفی مدیر انجمن ناشران و نویسندگان جوان : انجمن فرهنگی ناشران و نویسندگان جوان که پیرامون ترغیب و حمایت از نویسندگان نوجوان و جوان در کل کشور فعالیتهای مفید و گستردهای دارد، تاکنون توانسته صدها کتاب به تألیف نوجوانان و جوانان با حمایت مادی و معنوی خیران و سازمان‌های مختلف به چاپ و تولید برساند و اکنون به مناسبت هفته بسیج از ۲۴ عنوان کتاب که در حوزه دفاع مقدس با موضوعات شهدا، جنگ ، بسیج ، ایثارگری و … توسط جمعی از نویسندگان دهه ۷۰ تا ۹۰ به تالیف رسیده رونمایی می کنیم.

 

محبوبه معظمی(مسئول کار گروه شهدا):

با عرض سلام و تبریک هفته بسیج به همه فرهیختگان که عاشقانه با قلم پرسوزشان یاد شهدا را زنده نگه می دارند که طبق فرمایش رهبر انقلاب، زنده نگه داشتن یاد شهدا کم از شهادت نیست. چند سالی است که به همت گروه تدوینگران واقدامات جهادی جناب آقای سعیدرهنما وبسیاری از فعالان اجتماعی، این گروه تواست با کشف استعدادهای جوانان در زمینه نویسندگی موفقیت های زیادی به دست آورد ویکی ازبخش های بسیار فعال این گروه کار گروه شهدا و دفاع مقدس است که در این عرصه خوش درخشید. با تشکر از مدیریت جناب آقای دکتر امین آصفی و آرزوی موفقیت روز افزون ایشان به معرفی کتابهای این عزیزان می پردازم.

۱٫ گزارش آخرین گزارش، شهید صارمی (بهمن کبیری پرویزی)

۲٫ شمع زندگی، شهید عموییان ( سعید رهنما)

۳٫ برشانه‌های باران شهید آقا اعلایی(محمد مهدی موحدی)

۴٫ بر بلندای پالمیرا شهید علی اصغر شیر دل(محبوبه معظمی)

۵٫ آتشگاه عشق شهید اکبر باریکانی (محبوبه معظمی)

۶٫ دیده بان بی نشان شهید علی عارفی(محبوبه معظمی)

۷٫ سه راه عشق. شهید غلامرضا حنانی(محبوبه معظمی)

۸٫مانند دو دوست عزیز بودیم. شهید ابوالحسن ابراهیمی (مهدی محرابی)

۹٫ ستاره های آسمانی،، شهید رهنما ( امیر حسین شاهوردی)

۱۰٫ ستاره های آسمانی،، شهید حسین کیوانفر (امیر حسین شاهوردی)

۱۱ . ستاره های آسمانی،، شهید دری (امیر حسین شاهوردی)

۱۲٫ستاره های آسمانی،،شهید فلسفی (سینا شاهوردی)

۱۳٫ پایان شیرین قاسم،، (سید قاسمعلی میریان)

۱۴٫ خط دوم،، دفاع مقدس (سعید رهنما)

۱۵ . گوشه ای از خاطرات پدرم،، دفاع مقدس (محمد حسن یوسفی)

۱۶٫ آخرین عملیات،، دفاع مقدس(محمد مهدی مینا خانی)

۱۷٫ دفترچه ای که قبل از صاحبش تحفص شد، دفاع مقدس (حلیا سلطانی)

۱۸٫ دست نوشته های شهید،، دفاع مقدس(حلیا سلطانی)

۱۹٫ عباس،، دفاع مقدس (عرفان حسین زاده)

۲۰٫ لبخند به سبک شهدا،، دفاع مقدس (محمد امینی فرد)

۲۱ . ترجمه کتاب آتشگاه عشق،، به زبان انگلیسی (محمد جواد نادری افشار)

۲۲٫ ترجمه کتاب خط دوم،، به زبان ترکی ( مترجم کیاوش مجتبوی)

۲۳٫ مانند دو دوست عزیز بودیم،، ترجمه به زبان انگلیسی ( محمد جواد نادری افشار)

۲۴٫ مانند دو دوست ،، ترجه به زبان ترکی ( مهدی برزگر)

 

کتاب‌های در حال نگارش۱٫ (شهید میثم مدواری، شهید هادی طارمی به قلم محبوبه معظمی)۲٫ (۶۸ شهید شهرک آزادی به نام عرشیان، جانباز تحصیلی، افتخار آفرینان به قلم خانم حلیا سلطانی)۳٫ (شهید علی زاده و شهید عبدالمتین مسعودی به قلم خانم فاطمه رضوی)

کتابهای در حال نگارش در روز ۲۲ اسفند روز شهدا رونمایی خواهد شد

 

صحبتهای سایر مهمانان و مدعوین:

۱٫یکی از وظایف اصلی و خطیر ما درعرصه کنونی ترویج فرهنگ ایثاروشهادت، صبرواستقامت درجامعه است وهمه باید با برنامه‌های اساسی و راهبردی ادامه دهنده راه شهدا باشیم و دراین میان نوسیندگان نقش مهمی در تامین فرهنگ اسلامی دارند و با بررسی نیازهای مطالعه‌ای با قلم شیوای خودهمواره تاثیر گذار بوده وهستند. ضمن سپاس ازفعالیت‌های این هنرمندان موفقیتت و پیشرفت روز افزون این عزیزان را از خدا خواستارم. «سمانه عبداللهی شهردار ناحیه۶»

۲٫با عرض سلام و تبریک هفته بسیج، امیدوارم که نویسندگان دفاع مقدس با قلم زیبا ومقدسشان زنده کننده راه شهدا باشند و توفیقات روز افزون را برای این عزیزان در عرصه نگارش از خداوند منان خواستارم. «حسین فرکی فوتبالیست پیشکسوت»

۳٫با گذشت چهل و یک سال از فرمان تاریخی امام راحل مبنی برتشکیل بسیج که دژ محکمی در برابر خوی استعماری آمریکا و اسراییل است و امروز بسیج با ثبت رشادت ها و دلاوریها ی متعدد، به فرهنگ ناب ایثاروشهادت تبدیل شده، اینجانب با تبریک هفته بسیج، از نویسندگان دفاع مقدس تقدیر می کنم که ادامه دهنده راه شهدا هستند. «قره داغی فرمانده حوزه ۱۲۱ صابر»

۴٫هفته بسیج را خدمت بسیجیان عرصه نویسندگی که جهاد علمی را پیشه خود کرده اند تبریک عرض می کنم. نویسندگی دفاع مقدس توفیقی است که نصیب هرصاحب قلمی نمی‌شود. نوشتن دراین عرصه هم پایه جهاد است. امروز نوشتن درباره دفاع مقدس با خیزی که بدخواهان برای تحریف و تخریب ارزشهای اسلامی گرفته اند مصداق مداد العلماءافضل مندمائئ الشهدا است. « حسن علایی فعال … مدیر انتشارات شهود»

۵٫با تبریک هفته بسیج، همه ما مدیون نویسندگانی هستیم که با قلم زیبایشان تاثیربه سزایی درشکل گیری فرهنگ و پایداری ارزش‌های اسلامی دارند.نویسندگی یک حرفه نیست بلکه عشق است.باید عاشق باشی تا ناملایمات را تاب بیاوری و اثری ناب برجای بگذاری

« فائزه جوی پا فرمانده حوزه فاتح ۱۲۲»

۶٫با سلام کتاب غذای روح است و یاری است که هرگز رهایت نمی کند ودردوران کرونا این یار مهربان نجات بخش است. بنده بعنوان عضو کوچکی از این مجموعه بزرگ فرهنگی، هفته بسیج را به اهالی قلم تبریک عرض می‌کنم.

«فریبا رئیسی مدیر مسئول انتشارات رزا»

۷٫هفته بسیج را تبریک عرض می‌کنم و جا دارد از نویسندگان به ویژه جوانان و نوجوانان که با مطالعه و تحقیق مشغول نگارش هستن نهایت تشکر را داشته باشم. « سعید رهنما »

۸٫ضمن تبریک هفته بسیج، همه عزیزانی‌که با زحمت فی سبیل الله و با سلاحشان که قلم‌شان است مانع از فراموش شدن یاد شهدا می‌شوند که اگر از خود گذشتگی‌ها نبود اقتدار امروز بسیج که با الگو گیری از شهدای دفاع مقدس است با این شکوه و عظمت نبود.

«حامد آقایان دبیر شورایاری محله بیمه»

۹٫با تبریک هفته بسیج و سپاس و قدردانی از نویسندگان جوان و با قدردانی ازعزیزانی که به تجلیل از نویسندگان جوان همت گمارده‌اند موفقیت و سربلندی این هنرمندان عزیز را آرزومندم.

«زهرا اعلایی فعال اجتماعی ومسئول کتابخانه بلوک ۲ شهرک اکباتان»

۱۰٫کتاب همواره کمک حال بشر بوده است تا آدمی با اندیشه سالم درراه درست قدم بردارد، با توجه به اینکه امروز رسالت مهم ما رساندن پیام خون شهداست اینجانیب وظیفه دارم از گردآورندگان و نویسندگان دفاع مقدس که در زنده نگه داشتن یاد شهدا قدم برمی‌دارند قدردانی کنم

«مبعث ستوده مدیر سرای محله بیمه»

۱۱٫بسیج یاد آور اخلاص، جان گذشتگی و جانبازی و شهادت شاگردان روح الله است. هفته بسیج را به بسیجیان دیروز، امروز و فردا و نویسندگان و روایتگران حماسه های جاویدان روزهای خون و حماسه تبریک عرض می‌کنم. «میرزا محمدی مدیر فرهنگ سرای آیه»

۱۲٫همانطور که از اسمش پیداست بسیج گرد آورنده افکار و خصوصیاتی واحد است برای نیل به هدفی واحد که این هدف به جزحفاظت،حراست و پیشرفت این مرز و بوم نیست و بسیج در قلب همه مردم جا دارد. این هفته را به همه نویسندگان حوزه دفاع مقدس تبریک عرض می‌کنم.

«علی رضا زمانی شورایاری محله بیمه»

۱۳٫هفته بسیج بر نویسندگان عرصه ایثارو شهادت که قلم را جانشین صلاح نمودند و رسالت سنگر نشینان بی ادعا را به آیندگان به امانت می نگارند مبارک باد «هاجر پور واجد با ۷ اثر در حوزه دفاع مقدس»

۱۴٫ بسیج نیروی قدرتمند ی است که در صورت ضرورت حضور در هر عرصه‌ای سر بلند بیرن می‌آید، باید قدر این نهاد مردمی را دانست. این هفته را به همه نویسندگان دفاع مقدس تبریک عرض می کنم. «طاهر نژاد دبیر سلامت شورایاران منطقه۵»

۱۵٫ما از تبارهمت‌ها و باکری‌ها وازتبار بدروخیبروطریق القدسیم وازتبارسلیمانی‌ها هستیم که پرچم به دوش انقلاب بودند وحالا قلم به دست این شیرهای جوان و نوجوان افتاده وهمین‌جا برادرانه از قلم نویسندگان حوزه دفاع مقدس تشکر می‌کنم « آرش درخشنده مدیر گروه تدوینگران»

۱۶٫زنده نگه داشتن یاد شهدا کم از شهادت نیست توفیق و سعادت کمی نیست از شهدا و برای شهدا نوشتن. امیدوارم نویسندگان این عرصه در این راه ثابت قدم و و کوشا تر از قبل باشند. «عابدی نیا دبیرفرهنگی محله اکباتان»

۱۹٫فقط کاغذها اشک‌های یک نویسنده را می بیندو حس و حال یک نویسنده را می‌فهمد هفته بسیج به همه نویسندگان حوزه دفاع مقدس مبار باد

«میثم صالحی منشی شورایاری محله بیمه »

۲۰٫بسیجی عاشق شهد شهادت به خداست… مکتب عاشق زمکتبها جداست… هفته بسیج را به همه فعالان حوزه دفاع مقدس تبریک عرض می‌کنم

محمد مهدی مینا خوانی (نویسنده)

۲۱٫هفته بسیج را خدمت همه عزیزان که زنده نگه داشتن یاد شهدا را زنده نگه می دارند تبریک عرض می‌کنم و موفقیت این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم. فاطمه رضوی (نویسنده جوان)

۲۲٫ بسیج میقات پا برهنگان ومعراج اندیشه ناب اسلامی است به نوبه خود این هفته را به همه عزیزانی که با دستان خالی و دلی آکنده از عشق شروع به نوشتن کردند تا بخشی از رشادتهای شهیدان را به تصویر بکشند تبریک عرض می‌کنم (حلیا سلطانی)

۲۳٫السلام علی‌ابن فاطمه الزهراء (س)، سلام برآقای شهدا، هفته بسیج را به مجاهدان عرصه قلم تبریک عرض می کنم «حمید رضا تاجیک فعال فرهنگی شورایاری محله بیمه»

۲۴٫با سلام و درود به روح پر فتوح رهبر کبیر انقلاب و با آرزوی سلامتی رهبر انقلاب هفته بسیج را به همه فعالان حوزه دفاع مقدس علی الخصوص نویسندگان عزیز تبریک عرض می کنم قلم‌تان پر برکت باد «پروانه یوسفی فرمانده بسیج شورایار محله بیمه»

با سلام و احترام هفته بسیج و هفته کتاب را تبریک عرض می‌کنم و برای نویسندگان جوان آرزوی موفقیت دارم.

«بهمن کبیری پرویزی نویسنده دفاع مقدس»