صادرات محصولات چاپی ‌اردبیل به ‌آسیای میانه، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس‌

تسنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌اردبیل از صادرات محصولات چاپی استان ‌به کشورهای آسیای میانه، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

۱۳۹۷ یکشنبه ۱۸ شهریور ساعت ۱۱:۴۶

همایش تجلیل از فعالان صنعت چاپ استان اردبیل به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

در این مراسم از کتاب فعالان صنعت چاپ که توسط حیدر محمدیان نگارش شده بود، رونمایی شد و از فعالان این صنعت با اهدای لوح و جوایز تجلیل و قدردانی به عمل آمد و حل مشکلات و موانع موجود در این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ناصر اسحاقی بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از فعالان صنعت چاپ استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر ۱۵۰ چاپخانه دارای مجوز رسمی در اردبیل فعالیت می‌کنند و اردبیل جزو استان‌های برتر در صنعت چاپ است که این مسئله در راستای توسعه و ارتقای حوزه فرهنگی نقش بسیار حائز اهمیتی ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به این که ۴۰ درصد چاپخانه‌های استان از دستگاه‌های سنگین و افست و ۶۰ درصد با دستگاه‌های دیجیتال فعالیت می‌کنند گفت: صادرات محصولات چاپی استان اردبیل به کشورهای آسیای میانه، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنای کار قرار گرفته که این مسئله نیز به نوبه خود بسایر حائز اهمیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: اردبیل سالانه در جشن ملی چاپ چاپخانه‌های کشور رتبه‌های برتر را کسب می‌کند که این مسئله دارای حائز اهمیت است که بتوانیم با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌ها و فناوری‌ها به نقطه عطفی از پیشرفت و تکنولوژی دست یابیم که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

اسحاقی تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران در این زمینه یک اولویت اساسی است و تلاش ما بر این است که بتوانیم در راستای توسعه صنعت چاپ استان برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشیم که این موضوع توسعه صنعت چاپ را می‌تواند رقم بزند که در این زمینه مسئولان و دستگاه‌های مربوطه باید همکاری‌های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت ارتقای حوزه فرهنگی در استان نیز اظهار کرد: تلاش بر این است که بتوانیم صنعت چاپ را در استان به جایگاه شایسته و بایسته برسانیم که این مسئله نیازمند تعاملات و همکاری‌های همه‌جانبه است که بی‌شک این موضوع می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود که باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در این زمینه استفاده شود.