طبق آخرین آمار؛ ​فروش عیدانه کتاب از مرز ۱۰میلیارد گذشت


مطابق با اطلاعات ثبت شده، میزان فروش سومین طرح عیدانه کتاب در فاصله چند روز تا اتمام طرح، به بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید.
​فروش عیدانه کتاب از مرز 10میلیارد گذشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ با نزدیک شدن به پانزدهم فروردین ماه، سومین طرح حمایتی عیدانه کتاب به آخر خط نزدیک می‌شود و در شرایطی که تنها سه روز به پایان این طرح باقی مانده، میزان فروش کتاب به رقم ۱۰ میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسیده است.

مطابق با اطلاعات مندرج در سامانه اختصاصی عیدانه کتاب، ۷۹۳ کتاب‌فروشی عضو در این طرح که متشکل می‌شوند از ۶۰۵ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و ۱۸۸ کتاب‌فروشی در شهرستان‌های کشور، تا این لحظه (صبح دوازدهم فروردین) توانسته‌اند ۴۶۰ هزار و ۵۶۶ نسخه کتاب بفروشند.

با در نظر گرفتن میزان تخفیف ۲۰ درصدی تا این‌جای کار، میزان یارانه تخصیص یافته به این طرح از سقف ۲ میلیارد تومان که سقف معمول در طرح‌های گذشته بود، گذشته است. البته طبق اعلام قبلی مسئولان به مناسبت میلاد امام علی(ع) و روز جمهوری اسلامی ایران، این طرح را تا ۱۵ فروردین تمدید کرده و ۵۰۰ میلیون تومان به میزان یارانه آن اضافه کردند. حال باید دید با اتمام این طرح، چه میزان از یارانه دومیلیارد و ۵۰۰ میلیونی تخصیص یافته مصرف می‌شود.

فهرست ۱۰ کتابفروشی پرفروش

رتبه کتاب‌فروشی شهر
۱ پردیس کتاب مشهد
۲ شهرکتاب مشهد
۳ شهرکتاب مرکزی تهران
۴ کتاب فرازمند رشت
۵ انتشارات امام تهران
۶ شهرکتاب رشت
۷ شهرکتاب اصفهان(چارباغ بالا) اصفهان
۸ شهر کتاب همدان
۹ نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام اهواز
۱۰ کتاب آبان مشهد