ظرفیت‌های نشر از طریق نمایشگاه‌های استانی کتاب در سطح کشور توزیع می‌شود

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان گفت: از طریق برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب، ظرفیت‌های نشر در سطح کشور توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، سید هادی حسینی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان، اظهار داشت: تمامی افرادی که در تاریخ ماندگار شده‌اند اهل کتاب بوده‌اند، کما اینکه در میان پیامبران نیز آنهایی ماندگارتر بوده‌اند که دارای کتاب و سند بودند.

وی ادامه داد: نوشتن همیشه مهمترین عنصر در ماندگاری است و اگر کسی دست به قلم نبرد و دانش‌های خود را مستند نکند، سودی به بشریت نمی‌رسد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درادامه افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا را بر آن گذاشته‌ایم که با استفاده از نمایشگاه‌های استانی، آنچه را که در حوزه کتاب و نشر در اختیار داریم با کمک دست اندرکاران این حوزه و مدیریت‌های استانی در اختیار جامعه و مردم قرار دهیم. اعتقاد داریم این دیدگاه سبب اعتلا و توسعه فرهنگ در سراسر کشور می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: توزیع ظرفیت‌های نشر و کتاب در سطح کشور، می‌تواند حوزه فرهنگ و مطالعه کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در سطح کشور و همچنین نمایشگاه کتاب هرمزگان قدردانی کرد.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان از ۱ تا ۷ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بندرعباس واقع در سه راه جهانبار برگزار می‌شود.