عدم تخصیص بودجه، اصلی‌ترین مشکل کتابخانه‌های شهرداری تهران

مدیر امور کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی از تامین کتاب و منابع اطلاعاتی مورد نیاز شهروندان در کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ایمان کرد، مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی ضمن تشکر از پیگیری‌های محمد جواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و مساعدت سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهت تامین کتاب‌ها و تجهیز منابع کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تحت عنوان «عیدانه کتابخانه‌ها» خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای که به مناسبت هفته کتاب در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران برگزار شد، مسئله عدم تخصیص بودجه خرید کتاب به عنوان یکی از مشکلات اصلی کتابخانه‌های شهر تهران مطرح شد.

وی افزود: رئیس کمیسیون فرهنگی قول پیگیری و مساعدت تامین منابع کتابخانه‌ها را داد و در اولین گام با رایزنی‌های انجام شده، مرحله اول تهیه و تحویل کتاب‌ها و نشریات مورد نیاز کتابخانه‌های سازمان محقق شد.

ایمان کرد ضمن انتقاد از عدم تخصیص بودجه خرید کتاب در سازمان طی ۶ سال گذشته افزود: با توجه به آمارهای موجود این امر باعث کاهش چشمگیر مراجعه شهروندان به کتابخانه‌ها شده است و انتقادات بسیاری را از جانب مخاطبین این مراکز به همراه داشته است. لذا با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور یکی از اولویت‌های مدیریت شهری در دوره جدید، مدیریت متمرکز کلیه فعالیت‌های حوزه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین توسعه و تجهیز کتابخانه‌های شهر تهران مورد تاکید قرار گرفته است.