فرصت ارسال آثار به پنجمین جشنواره مطبوعات تا پایان تیر است

فرصت ارسال آثار به پنجمین جشنواره مطبوعات تا پایان تیر است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: علاقه مندان تا پایان تیر فرصت دارند آثار خود را به پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاههای اطلاع رسانی استان ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،حسین مسگرانی اظهار داشت: خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاههای اطلاع رسانی مجازی را در این استان برگزار می کند.
وی افزود: دبیرخانه جشنواره از تمام روزنامه نگاران اعم از نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعات و خبرگزاری ها و پایگاههای اطلاع رسانی مجازی دعوت می کند تا آثار خود را که از فروردین ٩۶ تا پایان تیر ٩٧ به رشته تحریر در آورده اند بر اساس محورها و بخش های اعلام شده به نشانی اینترنتی pressfestival.ir ارسال کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ارتقای دانش رسانه ای استان، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها، توسعه ظرفیت های موجود رسانه ای استان و آشنایی با ظرفیت ها و قابلیت های رسانه ای مکتوب و مجازی و بهره گیری از این قابلیت ها از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.
مسگرانی تصریح کرد: این جشنواره در قالب های خبر، تیتر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، عکس، اینفوگرافیک، پوستر و صفحه آرایی در همه موضوعات و بخش ویژه حمایت از کالای ایرانی با رویکرد مصرف محصولات و صنایع دستی برگزار شده است.
وی تاکید کرد: آثار ارسالی باید مرتبط با موضوعات فراخوان ارسال شود و در هیچ همایش و یا جشنواره ای برگزیده نشده باشد.
وی گفت: هر فرد می تواند چهار اثر در بخش های مختلف این جشنواره ارسال کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: جوایز نفرات اول در هر بخش تقدیرنامه، تندیس و ١٠ میلیون ریال، جوایز نفرات دوم هر بخش تقدیرنامه و هشت میلیون ریال و جوایز نفرات سوم نیز تقدیر نامه و ۶ میلیون ریال مشخص شده است.
وی اظهار داشت: علاقه مندان تا ٣١ تیر ١٣٩٧ فرصت دارند تا آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند و مراسم اختتامیه آن همزمان با ١٧ مرداد (روز خبرنگار) برگزار می شود.