فروش بیش از یک میلیارد تومانی آخرین نمایشگاه استانی کتاب

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از فروش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی کتاب درآخرین نمایشگاه استانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، هفتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان از ۱۳ تا ۱۸ اسفند در محل دائمی نمایشگاه‌های استان در سنندج برپا شد. درمدت ۶ روز برگزاری نمایشگاه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کتاب توسط مردم خریداری شد. این میزان خرید شامل بن کارت خرید، تراکنش کارتخوان‌های نصب شده در غرفه‌ها و خریدهای نقدی مردم است. حداقل روزانه ۳۱ هزار تراکنش بانکی در نمایشگاه انجام شد.

در این دوره ازنمایشگاه پرفروش‌ترین غرفه انتشارات «ژیار» معرفی شد. ۳۳۸ ناشر از سراسر کشور و ۱۴ ناشر از اقلیم کردستان عراق در قالب ۲۳۰ غرفه  در این دوره از نمایشگاه کتاب حضور داشتند. براساس بررسی‌های صورت گرفته ۷۳هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

برگزاری ۶ نشست تخصصی، رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب، برپایی محافل نقد و بررسی کتاب و آثار ادبی، گرامی‌داشت روز زن، غرفه نقاشی کودک، غرفه ایستگاه کودک، پخش زنده موسیقی محلی همراه و برپایی سفره هفت سین نوروزی از برنامه‌هایی بود که در بخش جنبی نمایشگاه اجرا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *