فروش ۸۰ میلیارد ریال کتاب در پاییزه کتاب

فروش ۸۰ میلیارد ریال کتاب در پاییزه کتاب

با پایان طرح پاییزه کتاب ۹۷در ۶۵۸ کتابفروشی سراسر کشور، ۳۳۸ هزار و ۹۷ نسخه کتاب به مبلغ ۸۰میلیارد و ۷۶۶میلیون و ۸۴۰ هزار و ۷۱۱ ریال به فروش رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از موسسه خانه کتاب، طرح پاییزه کتاب با شعار«حال خوش خواندن با پاییزه کتاب» با ۶۷۵ کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل ۵۲۳ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۲ کتابفروشی در سایر شهرها و شهرستان های استان ها از ۲۴ آبان در استان‌ها و از ۲۶ آبان در تهران آغاز به کار کرد.
در این طرح، استان تهران با ۱۰۱ کتابفروشی توانست با فروش ۵۵ هزار و ۷۲۰نسخه کتاب، رتبه پرفروش‏‌ترین استان‏ بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی نیز با مشارکت ۷۶ کتابفروشی و فروش۴۲ هزار و۳۳۵نسخه کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد. استان اصفهان با ۸۹ کتابفروشی فعال و فروش ۳۹ هزار و ۸۱۹نسخه کتاب در جایگاه سوم پرفروش‌ترین استان بر اساس تعداد کتاب قرار گرفت.
کتابفروشی های «کتاب رشد شعبه نادری» از اهواز، «پردیس کتاب» از مشهد، «کتاب رشد شعبه مرکزی» از اهواز، «شهرکتاب مشهد» از مشهد، «دنیای کتاب» از قم، «شهرکتاب همدان» از همدان، «شهر کتاب هفت حوض» از  تهران، «شهر کتاب مرکزی» از تهران، «نشر ثالث» از تهران، «شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ بالا» از اصفهان در صدر پرفروش‏‌ترین کتابفروشی‌های طرح «پاییزه کتاب» براساس کتاب قرار گرفته‏‌اند.
استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، قم، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و کردستان به ترتیب جزو پرفروش ترین استان ها بر اساس مبلغ فروش در طرح پاییزه کتاب شناخته شدند.
طرح «پاییزه کتاب۹۷» بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب،  دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *