فعالیت غرفه«نه به دخانیات» در نمایشگاه کتاب تهران

سازمان مردم‌نهاد «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایرانیان» در خدمت مخاطبان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، قرار گرفته ‌است.

به گزارش ستادخبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سازمان مردم‌نهاد «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایرانیان» در سی و یکمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، همانند سنوات گذشته در قالب سه غرفه‌ی بزرگسال در سالن‌های عمومی، آموزشی، کودک و همچنین غرفه‌ی مرکز فرآموز «نفس پاک» در خدمت مخاطبان قرار گرفته‌است.

این مرکز آموزشی در زمینه‌ی «نه به دخانیات» به مدیریت فاطمه متین‌خواه، ضمن ارائه‌ی خدمات رایگان به تمامی کودکان و نوجوانان جامعه زیر نظر مؤسسه‌ی مردم‌نهاد در روزهای نمایشگاه کتاب، با توجه به موضوع دخانیات در سلامت جامعه و مضرات و هزینه‌ها‌‌ و خسارات ۱۰میلیارد تومانی در فضایی ۱۰۰متری با برگزاری نمایش‌های عروسکی شاد و موزیکال را ایجاد کرد.

این مراسم با اجرای حسین اکبری مجری برنامه‌های کودک تلویزیونی همراه با برنامه‌های جذاب و آموزشی، شامل نقاشی و بازی، ساخت پازل و.. در بخش ناشران کودک و نوجوان،‌ در سه سانس‌ ۱۸، ۱۶ و ۱۱ به اجرای دو نمایش کودکانه ی «فیل کوچولو و راز جنگل سلامتی» و «خانواده‌ی خرسی و دودِ دستِ دومِ دخانیات» می‌پردازد.

شایان ذکر است؛ فعالیت‌های رایگان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایرانیان شامل «کلینیک ترک دخانیات»، «مرکز تحقیقات کنترل دخانیات»، «واحد زنان»، «نشریه‌ی کارت قرمز» و سایر فعالیت‌های عام‌المنفعه در زمینه‌ی سلامت است.

سازمان مردم‌نهاد جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، سازمانی است که در سال ۱۳۶۲ به همت تعدادی از پزشکان و اساتید دانشگاه به‌منظور کنترل و مبارزه با استعمال دخانیات و افشای بیماری‌های ناشی از آن و مضرات گسترده‌ی دیگر در زمینه‌های بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و.. تأسیس شد.