قائم‌مقام سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران به ایبنا خبر داد: ثبت‌نام ۱۷۷۲ ناشر برای حضور در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران


اعلام حضور ۱۰ کشور خارجی در بخش بین‌الملل
امیرمسعود شهرام‌نیا با اشاره به آمارهای اتخاذ شده از سایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، گفت: تا کنون هزار و ۷۷۲ ناشر در حوزه‌های مختلف متقاضی حضور در نمایشگاه سی‌ویکم شده‌اند که از این تعداد، ۱۲۱۸ ناشر ثبت‌نام خود را تکمیل کرده‌اند.

امیرمسعود شهرام‌نیا؛ قائم‌مقام سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به روند ثبت‌نام ناشران در بخش‌های مختلف نمایشگاه پیش‌رو، عنوان کرد: مطابق با آخرین آماری که امروز صبح (دوشنبه ۲۱ اسفندماه) از سایت موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران اخذ شده، هزار و ۷۷۲ ناشر در حوزه‌های مختلف متقاضی حضور در نمایشگاه سی‌ویکم شده‌اند.

وی ادامه داد: این آمار، ۲۵۵ ناشر در بخش کودک، هزار و ۷۳ ناشر در بخش ناشران عمومی، ۳۴۶ ناشر دانشگاهی و ۹۹ ناشر فعال در حوزه کتاب‌های آموزش و کمک آموزش را شامل می‌شود.
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران خاطر نشان کرد: البته ناشرانی که فرآیند ثبت نام را به صورت کامل انجام داده‌اند ۱۲۱۸ ناشر است و ۵۵۴ ناشر هنوز ثبت‌نام خود را کامل نکرده‌اند.

شهرام‌نیا در پاسخ به این سوال که مراحل تایید ثبت نام‌ها چگونه انجام می‌شود، توضیح داد: بعد از اتمام ثبت‌نام‌ها، اطلاعات متقاضیان در بخش‌های مختلف، به کمیته‌های مربوطه ارسال می‌شود و مسئولان کمیته‌ها با اتکا به ضوابط تعیین شده، نسبت به تایید یا رد تقاضاها اقدام می‌کنند و طبیعتا در مرحله بعد، ثبت‌نام‌های پذیرفته شده مبنای تخصیص متراژ قرار می‌گیرند.

قائم‌مقام سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران همچنین درباره بخش بین‌الملل و حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه پیش‌رو گفت: تاکنون در بخش کشورها، ۱۰ کشور ثبت نام کرده‌اند که عبارتند از روسیه، ژاپن، چین، صربستان(که میهمان ویژه است)، فنلاند، آلمان(فرانکفورت)، مکزیک، مجارستان، کره جنوبی و پاکستان.

شهرام‌نیا اظهار کرد: اطلاع رسانی آمارهای کامل بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام‌ها انجام خواهد گرفت و مراحل مورد اشاره، متعاقبا با همکاری کمیته‌های تعیین شده در نمایشگاه سی‌ویکم، پیگیری خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *