قدردانی دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از وزیر کشور

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در نامه ای به وزیر کشور از پاسخگویی و حضور فعال این وزارتخانه در سامانه قدردانی کرد.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن نامه خود خطاب به رحمانی فضلی آورده است:

« از ٣٩۶ دستگاه متصل به این سامانه، وزارت کشور بیشترین درخواست های دسترسی به اطلاعات را داشته است، اما با وجود کثرت درخواست ها اولا به همه آن ها(۱۰۰درصد) پاسخ داده و ثانیا معدل زمان پاسخگویی آن وزارت (٢٨ روز) از معدل کل دستگاه ها کمتر است. هرچند با ضرب الاجل مندرج در قانون (١٠ روز) هنوز فاصله دارد که امید می رود این شاخص نیز بهبود یابد.

دبیر کمیسیون در ادامه، جدیت این وزارتخانه نسبت به پاسخگویی با وجود حجم بزرگ فعالیت های وزارت کشور را شایسته تبریک دانسته و افزوده است: وظیفه خود می دانم از تلاش های ارزنده مدیران ذیربط (آقایان شجاعی کیاسری و جابری انصاری) که وزارت کشور را به الگو تبدیل کرده اند قدردانی کنم.

لازم به ذکر است، بر اساس آخرین گزارش منتشره از سوی دبیرخانه کمیسیون (٢۵ تیرماه )، بیشترین درخواست و سوالات مردمی (٢٣٢ درخواست)، مربوط به وزارت کشور است که این وزارتخانه به تمامی درخواست ها در میانگین زمانی ٢٨ روزه پاسخ داده است.