مبلغ اعتبار کتابفروشی‌ها در تابستانه کتاب ۹۷ منتشر شد

مبلغ اعتبار کتابفروشی‌ها در تابستانه کتاب ۹۷ منتشر شد

گزارش مبلغ اعتبار اختصاص یافته به کتابفروشی‌های عضو طرح (تابستانه کتاب۹۷) در وب سایت http://tabestaneh.ketab.ir منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، با استناد به سیاست های کلی نظام اداری کشور، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و رویکرد دولت دوازدهم مبنی بر شفاف سازی اطلاعات، گزارش مبلغ اعتبار اختصاص یافته به کتابفروشی های عضو طرح (تابستانه کتاب۹۷) در وب سایت http://tabestaneh.ketab.ir منتشر شده است.
همچنین، مساحت، تعداد کتاب، مبلغ اعتبار، مرجع صادر کننده پروانه کسب و رسته صنفی کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب ۹۷ به تفکیک استان و شهر در این گزارش آمده است.
در این طرح به استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان‌، خراسان‌ شمالی، آذر‌بایجان غربی، کهکیلویه و بویراحمد، قزوین، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و ایلام به عنوان استان های کم برخوردار در حوزه کتاب، مبلغ ۱۰ میلیون تومان اعتبار ویژه تعلق گرفته است.
نهمین دوره طرح های اعطای یارانه نشر از طریق کتابفروشی ها با عنوان (تابستانه کتاب۹۷) با شعار «دانش گستری با حمایت از تالیف ایرانی» از سه شنبه ۳۰ مردادماه در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور آغاز شده و به مدت ۷ روز در تهران و ۱۰ روز در سایر شهرها ادامه خواهد داشت.
در این طرح، کتاب های تالیفی با یارانه  ۲۵درصد و کتاب های ترجمه با یارانه ۱۵درصد عرضه می‌شوند.