مدیر عامل خانه کتاب در دیدار با اعضای انجمن صنفی ویراستاران مطرح کرد: آمادگی موسسه خانه کتاب برای همکاری با انجمن صنفی ویراستاران


تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
نیکنام حسینی‌پور در دیدار با اعضای انجمن صنفی ویراستاران، فعالیت‌های موسسه خانه کتاب در حوزه ویراستاری را تشریح و برای همکاری‌های دو جانبه با این انجمن اعلام آمادگی کرد.
آمادگی موسسه خانه کتاب برای همکاری با انجمن صنفی ویراستاران

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)جمعی از اعضای انجمن صنفی ویراستاران با نیکنام حسینی‌پور، مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب دیدار و درباره فعالیت‌های این انجمن و ضرورت توجه به ویرایش در صنعت نشر گفت‌و‌گو کردند.

حسینی‌پور در این دیدار بر اهمیت و ضرورت ویرایش در نشر کشور تاکید کرد و گفت: ویرایش یکی از شاخه‌های مهم و حساس صنعت نشر است. از این رو در موسسه خانه کتاب برای ویراستاران خدماتی در نظر گرفته شده است؛ یکی از این برنامه‌ها که در سال گذشته با هدف توجه و ارتقای مقوله ویرایش در خانه کتاب برگزار شد همایش ویرایش بود.

همچنین، برگزاری جلسات معرفی، نقد و بررسی کتاب‌های مرتبط با حوزه ویراستاری با حضور استادان و صاحبنظران این حوزه از دیگر برنامه‌های موسسه خانه کتاب است که در سرای اهل قلم این موسسه برگزار می‌شود. این موسسه همچنین، سال گذشته به برگزاری کارگاه ویرایش محتوایی به منظور ارتقای سطح کیفی متون در قالب مدرسه تابستانی اقدام کرده است.