مدیر کمیته ناشران داخلی: نام‌نویسی از ناشران داخلی برای نمایشگاه کتاب در هفته جاری انجام می‌شود

 

خبرگزاری فارس: نام‌نویسی از ناشران داخلی برای نمایشگاه کتاب در هفته جاری انجام می‌شود

مدیر کمیته ناشران داخلی از ثبت نام ناشران برای حضور در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران طی هفته جاری خبر داد.

هومان حسن‌پور مدیر کمیته ناشران داخلی نمایشگاه کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره زمان ثبت نام از ناشران اظهار داشت: آئین نامه ثبت نام برای ناشران داخلی باید به تصویب شورای سیاستگذاری نمایشگاه می‌رسید که این امر انجام شد.

وی در ادامه گفت: این آئین نامه از شورا باید به ما اعلام شود، پس از آن بارگذاری‌های لازم در سامانه صورت می‌گیرد و در ادامه تست‌های نهایی سایت ثبت نام انجام خواهد شد.

به گفته مدیر کمیته ناشران داخلی، پس از تست نهایی و مرتفع شدن اشکالات احتمالی آن، ثبت نام از ناشران داخلی با توجه به ضوابط انجام می‌پذیرد؛ بر این اساس طی هفته جاری نام‌نویسی از ناشران داخلی برای حضور در نمایشگاه کتاب اجرایی می‌شود.

بر اساس این گزارش، از جمله تغییرات ایجاد شده در آئین نامه ثبت نام ناشران داخلی می‌توان به تغییر در میززان عناوین منتشر شده اشاره کرد. تا سال گذشته تعداد عناوین ناشران بخش کودک برای حضور در نمایشگاه کتاب ۴۰ عنوان بود و بخش بزرگسال ۳۵ عنوان، اما طی تغییرات حاصل شده تعداد عناوین ناشران کودک طی سه سال اخیر( از ۹۳تا ۹۵) برای نمایشگاه سی و یکم باید ۴۵ عنوان و ناشران بزرگسال باید ۴۰ عنوان باشد. در آئین نامه جدید تعداد عناوین ناشران با افزایش همراه بود.

از سوی دیگر متراژ غرفه‌ها هم اعلام شد و تعرفه غرفه‌ها برای حضور ناشران خصوصی و غیر خصوصی به تصویب رسید.

بر این اساس بهای متراژ غرفه‌ها برای ناشران خصوصی تا سقف ۹ متر به ازای هر متر ۴۰۰ هزار ریال، ۲۴-۹ متر به ازای هر متر ۶۰۰ هزار ریال، ۴۸-۲۴ متر به ازای هر متر ۹۵۰ هزار ریال، ۲۰۰-۴۸ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۳۵۰ هزار ریال و بالاتر از ۲۰۰ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به تعیین شد. همچنین تا سقف ۹ متر به ازای هر متر ۷۵۰ هزار ریال، ۲۴-۹ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۵۰ هزار ریال،  ۴۸-۲۴ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۵۵۰ هزار ریال، ۲۰۰-۴۸ متر به ازای هر متر یک میلیون و ۸۵۰ هزار ریال و بالاتر از ۲۰۰ متر به ازای هر متر دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای ناشران غیر خصوصی مقرر شد. همچنین با توجه به محدودیت فضای مسقف نمایشگاه، شورا مصوب کرد که حداکثر متراژ غرفه‌ها در فضای مسقف ۲۵۰ متر مربع باشد تا ناشران بیشتری بتوانند در فضای مسقف حضور داشته باشند.