معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد : حضور فعال جوانان در استارتاپ‌ها یک سرمایه کم‌نظیر است

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد :  حضور فعال جوانان در استارتاپ‌ها یک سرمایه کم‌نظیر است

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور فعال جوانان در استارتاپ‌ها، از این مهم به عنوان یک سرمایه کم‌نظیر یاد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایرنا، محمد سلطانی فر سه شنبه شب در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، حضور جوانان و نوجوانان در این رویداد بزرگ را چشمگیر و خلاقانه عنوان کرد و حمایت از این نوع فعالیت‌ها درعرصه اطلاع رسانی و تبلیغات را مورد تاکید قرار داد

وی به فعالیت‌های وزارت ارشاد در راستای نظارت بر محتوای سایت‌ها و اپلیکیشن های موبایلی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظارت بر محتوای فضای مجازی است که این روند در این مرکز در حال اقدام جدی است.

سلطانی فر در ادامه سخنان خود شناسنامه‌دارکردن محتواها در فضای مجازی به‌منظور برقراری امنیت در این بخش را از دیگر اقدامات مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برشمرد و افزود: این رویکرد با دو ابزار ارائه لوگوی رسانه به سایت‌ها در فضای مجازی و ارائه کد شامد به اپلیکیشن های موبایلی دنبال می شود

معاون وزیر ارشاد تصریح کرد: ارائه لوگوی رسانه به سایت‌ها در فضای مجازی بیانگر بررسی محتوا، مجوز فعالیت و مدت اعتبار این مجوز است

در ادامه این بازدید چندساعته، سلطانی فر با برخی فعالان فضای مجازی، مدیران استارتاپها و اپلیکیشن های کاربردی در حوزه تلیغات و رسانه به گفت و گو پرداخت.

وی ازحضور فعالان و خلاقانه جوانان و نوجوانان درعرصه فضای مجازی ابراز خرسندی کرد و بر تداوم این روند تا دستیابی به پیشرفتهای نوین در فضای مجازی و رسانه های دیجیتال تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقه‌مندان عرضه می شود و فرصتی بی بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری های تجاری و تکنولوژیکی میان فعالان حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی‌داری در تحرک بخشیدن به این حوزه صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفا می کند.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ از۶ تا ٩ مرداد ماه ٩٧ برگزار شد.