نشست صمیمی مدیران سازمان و مولفان کتب درسی با حجت الاسلام قرائتی برگزار شد.

روابط عمومی سازمان پژوهش خبر داد:
نشست صمیمی مدیران سازمان و مولفان کتب درسی با حجت الاسلام قرائتی برگزار شد.
حجت الاسلام قرائتی در دیدار با کارکنان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: مولف کتاب دینی باید ۳ ویژگی مهم را دارا باشد. ۱- اسلام شناس باشد.۲- مردم شناس باشد. ۳- هنرشناس باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پیش از ظهر روز یکشنبه ۱۴مرداد ماه ۹۷، نشست صمیمی مدیران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و مولفان کتب درسی با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی برگزار شد.

در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، مهارت آموزی را یکی از مهمترین نیازهای جامعه امروزی توصیف کرد و اضافه نمود: مولف کتاب دینی باید ۳ ویژگی مهم داشته باشد. ۱- اسلام شناس باشد.۲- مردم شناس باشد. ۳- هنرشناس باشد. متاسفانه امروز فارغ التحصیلان مدارس و دانشگاه هیچ گونه  مهارتی ندارند و همین امر سبب می شود بیکاری در جامعه افزایش یابد.

وی آموزش برخی مطالب را مصداق عینی «علم لاینفع» دانست و اضافه کرد: ذهن دانش آموزان انباشته از معلوماتی است که نفعی برای آنان، خانواده و یا جامعه ندارد و باید از آن به خدا پناه بُرد. زیرا کلمه اعوذُ در قرآن کریم چندین بار تکرار شده، یکی از مواردی که در تعقیبات نماز می خوانیم” اعوذ بک اَللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنْ نَفْسٍ لاَ تَشْبَعُ وَ مِنْ قَلْبٍ لاَ یَخْشَعُ‏ وَ مِنْ عِلْمٍ لاَ یَنْفَعُ وَ مِنْ صَلاَهٍ لاَ تُرْفَعُ وَ مِنْ دُعَاءٍ لاَ یُسْمَعُ‏. خدایا پناه به تو مى ‏برم از نفسى که از دنیا سیرى ندارد و از قلبى که خاشع نباشد و از علمى که نفع نبخشد و از نمازى که بالا نرود و از دعایى که به اجابت نرسد”

وی در فرازی دیگر از سخنان خود با انتقاد از ساخت مساجد لوکس میلیاردی در تهران، افزود: این کار در شرایطی صورت می گیرد که بسیاری از مناطق محروم ما فاقد مسجد مناسبی برای ادای فریضه نماز است.

گفتنی است: مشروح بیانات حجت الاسلام و المسلمین قرائتی پس از استخراج و آماده سازی به استحضار خواهد رسید.