نشست هم اندیشی دبیران پیشین هفته کتاب برگزار شد

 ۰۴/۰۷/۱۳۹۷ ۱۶:۱۷


نشست هم اندیشی درباره بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در موسسه خانه کتاب برگزار شد و در آن درباره تجربه های مدیران پیشین هفته کتاب بحث و گفت و گو شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، نشست هم اندیشی درباره بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور نیکنام حسینی پور، دبیر بیست و ششمین دوره هفته کتاب، محسن رضایی، محمد رنجبری، محمدحسن فکری و محمد اللهیاری، دبیران دوره های پیشین هفته کتاب، صبح امروز (چهارم مهرماه) در موسسه خانه کتاب برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حسینی پور با بیان اینکه در بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران سعی کردیم از همه نهادها و سازمان در برگزاری هفته کتاب استفاده کنیم، گفت: نزدیک ۶۰ سازمان و نهاد در برگزاری این دوره از هفته کتاب دخیل هستند. مستندسازی فعالیت های هفته کتاب و انتشار در قالب کتاب را در دستور کار داریم و تلاش می کنیم در این کتاب، عکس ها، شعارها، پوسترها، برنامه ها و.. را گردآوری کنیم.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب گفت: تمرکز خوبی برای برگزاری هفته کتاب بر استان ها داریم، افتتاحیه هفته کتاب در کاشان برگزار می شود، همچنین، برگزاری یادمان محمدتقی انصاریان در قم، جشنواره کتاب و رسانه و…از جمله برنامه های این دوره از هفته کتاب است. به دلیل تقارن هفته کتاب با هفته وحدت، تلاش می کنیم برنامه ای در مهاباد داشته باشیم.

دبیر بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: سعی می کنیم دبیرخانه دائمی برای هفته کتاب راه اندازی کنیم. همچنین، اصلاح آیین نامه هفته کتاب را در دستور کار  قرار داده ایم. در استان ها نهادهایی همچون، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سازمان اوقاف و.. زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و هم افزایی این نهادها در بعضی از استان ها باعث ایجاد انگیزه و انجام فعالیت های موثر در هفته کتاب می شود.

در ادامه این نشست، پیشنهادهایی درباره برگزاری نمایشگاهی از فعالیت های سازمان ها و نهادهای فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی، شناسایی و معرفی کتاب با موضوع ترور و برگزاری مراسم معرفی این آثار در اهواز، آسیب شناسی بیست و پنج دوره هفته کتاب، ثبت نشان دستگاه ها و نهادها فعال در برنامه های هفته کتاب، طراحی سند چشم انداز چند ساله برای هفته کتاب، تدوین کتاب جامع از  فعالیت های بیست و پنج دوره هفته کتاب و.. از سوی دبیران دوره های پیشین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران مطرح و درباره آنها بحث و گفت و گو شد.