نمایشگاه‌های کتاب استانی به تبریز رسید

نمایشگاه‌های کتاب استانی به تبریز رسید

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران سیصدوشصت‌وچهارمین نمایشگاه کتاب استانی را در تبریز برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استان آذربایجان شرقی از ٢٩ مهر تا ۴ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود. این دوره از نمایشگاه با حضور ٩۴١ ناشر از سراسر کشور و با ارائه ١۵۵ هزار و ٨۵۵ عنوان کتاب در بخش داخلی و ٩٩ ناشر و ٢۴ هزار و ٣٠٠ عنوان در بخش بین‌الملل برگزار می‌شود.
از استان آذربایجان شرقی ٧٠ ناشر به صورت مستقیم در نمایشگاه حضور دارند. نمایشگاه در ۵ سالن مجزا و ٨۶٠ غرفه برگزار می‌شود و بخش فروش متمرکز کتاب‌هایی از ۴٠ ناشر که امکان حضور در نمایشگاه را نداشتند عرضه می‌کند. مبلغ یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب برای این نمایشگاه در نظر گرفته شد که از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه با تخفیف ٢٠ درصدی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.
جشن امضاء و رونمایی کتاب، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه کتاب، سبک زندگی، آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی، مواد مخدر، قصه‌گویی برای کودکان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، شب شعر، ویژه‌برنامه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تئاتر خیابانی و ایستگاه سرگرمی کودکان و نوجوانان از جمله برنامه‌هایی است که در بخش جنبی نمایشگاه برگزار می‌شود.
شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از ٢٩ مهر تا ۴ آبان از ساعت ١٠ تا ٢٠ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی این شهر پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.