نمایشگاه «کارتون و کاریکاتور کتاب» در فرهنگسرای ارسباران

نمایشگاه «کارتون و کاریکاتور کتاب» در فرهنگسرای ارسباران

 ۲۸/۰۸/۱۳۹۷ ۱۳:۶

دبیر اولین مسابقه ملی «کارتون و کاریکاتور کتاب» از برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده این مسابقه خبر داد و گفت: تمامی آثار برگزیده و به نمایش درآمده، با محوریت کتاب بوده ولی از دریچه‌ی متفاوت نگاه و ذهن هنرمندان خلاق تراوش کرده است.
به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب به نقل از ستاد خبری بیست‌و‌ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، هادی حیدری، درباره برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه گفت: پس از آیین پایانی اولین مسابقه ملی کارتون و کاریکاتور کتاب،‌ آثار برگزیده علاوه براینکه در کتابی تخت عنوان «کاریکتاب» با کیفیت نفیسی منتشر شد،‌ در گالری فرهنگسرای ارسباران «هنر» نیز به نمایش درآمد.
حیدری افزود: در این گالری ۱۰۰ اثر برگزیده از هنرمندان مسابقه تا دوم آذرماه به نمایش گذاشته شده و تمامی علاقه‌مندان می‌توانند از آثار منتخب کتاب دیدن کنند.
وی خاطر نشان کرد: تمامی آثار با محوریت کتاب بوده ولی از دریچه‌ی متفاوت نگاه و ذهن هنرمندان خلاق تراوش کرده است. بخش زیادی از آثار تقابل میان فرهنگ دیجیتال و کتاب را نشان می‌دهد و کم‌انگیزگی مردم برای مطالعه کتاب در دل آثار مشهود است. نکته جالب و قابل توجه این مسابقه؛‌ حضور شرکت‌کنندگانی بود که به لحاظ جغرافیایی در شهرستان‌ها و مناطق دورافتاده آثار خود را ارسال کرده بودند.
بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *