نمایشگاه کتاب جوانه‌های رویش آغاز به کار کرد

نمایشگاه کتاب جوانه‌های رویش که چند سال متوقف شده بود، از سر گرفته شده و امروز دوره سوم آن همزمان با هفته کتاب آغاز می‌شود.

نمایشگاه کتاب جوانه‌های رویش آغاز به کار کرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سومین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان «جوانه‌های رویش» از تاریخ ۲۶ تا ۲ آذر همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. دو دوره پیشین این نمایشگاه در سال‌های ۸۴ و ۸۵ برگزار شده بود اما روند برپایی آن متوقف شده بود و امسال بار دیگر از سر گرفته شد.

بر اساس این گزارش ، در سومین دوره این نمایشگاه حدود ۳ هزار عنوان کتاب با همکاری ناشرانی از مشهد، قم، قزوین عرضه می‌شود که با تخفیف ۱۰ درصد در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرند. بخش‌های مختلفی برای نمایشگاه جوانه‌های رویش در نظر گرفته شده که شامل کتاب‌های کودک و نوجوان،‌ کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی، ملزومات فرهنگی و بازی‌های فکری است. جامعه مخاطب این نمایشگاه کودکان و نوجوانان و جوانان هستند و تلاش شده است با پیش‌بینی برنامه‌های متنوع و مختلف مطالعه و کتابخوانی را میان این گروه سنی فرهنگسازی کنیم.

در برگزاری این نمایشگاه موسسه خانه کتاب، انجمن فرهنگی ناشران آموزشی و وزارت آموزش و پرورش مشارکت دارند و تلاش شده تا همزمان با هفته کتاب جشن بزرگی برای کتاب و کتاب‌دوستان برگزار شود. بنیاد امور بیماری‌های کلیوی از این نمایشگاه حمایت می‌کند و با تاکید بر حمایت بنیاد امور بیماری‌های کلیوی از این نمایشگاه کتاب گفت: برای جلوگیری از بیماری‌های احتمالی در بزرگسالی، برای آموزش کودکان و نوجوانان برنامه‌هایی را در قالب تئاتر و جشن پیش‌بینی کرده است.

محل برگزاری این نمایشگاه، کانون فرهنگی و تربیتی قدس واقع در شهرک غرب، ابتدای خیابان ایران‌زمین؛ و ساعت بازدید از آن، ۹ تا ۱۹ است.