نکوداشت مولفان کتب درسی پایه ۱۲ با همکاری روزنامه ایران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی، محمدابراهیم محمدی مشاور رسانه ای رئیس سازمان در دیدار با معاون مدیر مسئول روزنامه ایران به عنوان رسانه ای دولتی، با اشاره به اشتراک وجه روزنامه و کتب درسی، اضافه کرد: کتاب درسی رسانه ای است که از ضریب نفوذی تا عمق خانواده برخوردار است و در مهندسی رفتار دانش آموزان و جامعه از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی افزود: تدوین و انتشار سالانه نزدیک به ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی و توزیع به هنگام آن در ۳۱ استان کشور اتفاق بزرگ و قابل توجه است. به علاوه قریب ۴۰ میلیون نسخه انواع مجلات در سطوح مختلف اعم از دانش آموزی، معلم، مدیر و خانواده نیز تولید و توزیع می نماید که با این حجم تولیدات مکتوب در خاورمیانه رتبه اول را داراست.

 محمدی با اشاره به رسالت خطیر رسانه در ایجاد فضای مناسب تعاملی بین مسئولان و مردم، اضافه کرد: بحمدالله کتاب های درسی در راستای سند تحول بنیادین نوسازی و بازسازی شده و امسال در پایه دوازدهم به ایستگاه آخر می رسد. لذا جا دارد از مولفان و کارشناسانی که در طی این چند سال با تلاشی خستگی ناپذیر اقدام به تالیف کتب درسی نموده اند تشکر و قدردانی به عمل آید.

 اوج این حساسیت و سختی کار در نیمه دوم تابستان که خانواده‌ها و مدارس در تکاپوی تدارک کتاب درسی هستند و به تبع آن رسانه‌ های مختلف می توانند این دغدغه را با ظرافت و هنر خاص خود به وجهی مطلوب مدیریت نمایند.

در ادامه آقای نوری ضمن قدردانی از زحمات مولفان و کارشناسان با اشاره به امکانات و ظرفیت های ساختمان روزنامه، آمادگی خود را جهت برگزاری مراسم نکوداشت اعلام کرد.