هجدهمین مجمع عمومی تعاونی ناشران در ۳۱شهریور

هجدهمین مجمع عمومی تعاونی ناشران در ۳۱شهریور

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت‌ تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران ۳۱ شهریور ماه برگزار می‌شود.
هجدهمین مجمع عمومی تعاونی ناشران در 31شهریور

عبدالناصر ناظم‌بکایی؛ بازرس تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: به دنبال مصوبه مجمع عمومی تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران در ۲۶ تیر ماه، قرار شد با برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده تغییراتی در مفاد اساسنامه مخصوصا موضوع شرایط اختصاصی برای اعضای هیات مدیره تعاونی انجام و مجددا توسط سهامداران تصویب شود.

وی افزود: هیات مدیره تعاونی پس از دریافت نظرات سهامداران در مدت ۱۰ روز، با توجه به درخواست کتبی تعدادی از سهامداران که عضو اتحادیه هستند،‌ ۱۵ مرداد ماه در نامه‌ای از رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درخواست کرد با توجه به نظرات جمع‌آوری شده از سهامداران و پیشنهادهای هیات مدیره، تغییرات مورد نظر اعضای تعاونی را در کارگروه حقوقی اتحادیه بررسی و جمع‌بندی کند و نتیجه را برای مجمع فوق‌العاده در اختیار تعاونی قرار دهد.

بکایی با اشاره به نامه اتحادیه به تعاونی نیز توضیح داد: در این زمینه اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران ۲۲ مرداد در نامه‌ای اعلام کرد که امکان ارجاع موضوع به کارگروه حقوقی اتحادیه بنا به دلایلی میسر نیست و هیات مدیره تعاونی با برگزاری چندین نشست با کارشناسان و سهامداران تعاونی که نظرات خود را ارائه کرده بودند، موضوع را بررسی کرد.

وی تاکید کرد: در این زمینه بعد از بررسی موضوع و تصویب هیات مدیره تعاونی برای دریافت تاییدیه برای صدور آگهی به اداره کل تعاون ارسال کردند و اداره تعاون بعد از بررسی‌های کارشناسانه با ارائه رهنمودهای لازم صدور آگهی برای تشکیل مجمع فوق‌العاده را با دستور جلسه مشخص اعلام کرد.

بکایی با بیان اینکه این مجمع عمومی فوق‌العاده ۳۱ شهریور برگزار خواهد شد، گفت: اعضا باید در نظر داشته باشند که برای رعایت دستورالعمل و آئین‌نامه تشکیل مجامع شرکت‌های تعاونی ضروری است که در صورت عدم امکان حضور، نکات مربوط به صدور وکالت‌نامه را رعایت کنند.

به گزارش ایبنا، تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان تهران حدود ۶۳۰ عضو دارد و اکنون محمدمهدی داوودی پور به عنوان مدیرعامل و ارشد عین‌اللهی، فواد صبوری، محمدعلی مرعشی و ناصر بخشی اعضای هیات مدیره و عبدالناصر ناظم بکایی، مرتضی آخوندی و میثم حصارکی بازرسان تعاونی هستند.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت‌ تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران ۳۱ شهریور ماه ساعت ۱۷ در محل تعاونی برگزار می‌شود.