وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بخش قابل توجه رشد اقتصادی در صنایع خلاق است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز در جهان، اقتصاد خلاق به عنوان صنعت پرشتاب محسوب می شود و بخشی قابل توجهی از رشد اقتصادی در صنایع خلاق است.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به طور متوسط ٧ درصد رشد را در صنایع خلاق داریم مثل صنعت سینما که حوزه اقتصاد خلاق کشورها را تشکیل می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حوزه فرهنگ و هنر گرچه یک فضای نرم افزاری است اما در فضای اقتصاد هر کشور، نقش قابل توجهی دارد.

صالحی گفت: اگر بخواهیم به حوزه معرفی ایران در فضای جهانی بپردازیم، فرهنگ و هنر زیر ساخت این معرفی و ارتباطات است.

وی افزود: بخش قابل توجهی از توسعه بر عهده فرهنگ و هنر در بخش های مختلف است و اقتصاد ارتباطی ایران با جهان می تواند در بستر فرهنگ و هنر ایران حرکت کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ایرانیان را از گذشته با فرهنگ و هنر می شناسند و امروز هم برای شناخت ما تنها از مسیر فرهنگ و هنر است که می توان یک تعریف درست تری از کشور ارائه کرد.

صالحی ادامه داد: دیپلماسی روابط خارجی صرفا دیپلماسی رسمی نیست و بخش مهمی از دیپلماسی فرهنگی و هنری می تواند این دیپلماسی رسمی را حمایت کند.

صالحی تصریح کرد: توسعه یک امر همه جانبه به حساب می آید و بخشی مهمی از آن توسعه هویت و روح انسانی است اگر روح و هویت انسانی همراه با بخش های دیگر توسعه پیدا نکند توسعه همه جانبه اتفاق نمی افتد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر ٢ روزه خود علاوه بر حضور در نشست های مختلف در زاهدان، در دیگر شهرستان های سیستان و بلوچستان نیز شرکت می کند.