وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار نوروزی رئیس جمهور رفت سال گذشته توفیقات خوبی در عرصه‌های علمی و فرهنگی داشتیم


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در اولین روز کاری دولت و دستگاه های اجرایی به همراه جمعی از معاونان و مدیران خود به دیدار نوروزی حسن روحانی رئیس جمهور رفت.
سال گذشته توفیقات خوبی در عرصه‌های علمی و فرهنگی داشتیم

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در نخستین روز کاری سال ١٣٩٧ و در دیدار نوروزی جمعی از وزیران، مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، با آرزوی سالی سرشار از موفقیت، خیر، سلامتی و شادی برای همه ملت ایران گفت: در سال ٩۶ خداوند توفیقات زیادی را در عرصه های داخلی و بین المللی نصیب مردم ایران کرد.

وی مسئولین را به خدمت بیشتر به مردم فرا خواند و تصریح کرد: اجر خدمت و دستگیری از مردم ، ماندگار بوده و از بین نمی‌رود و ضروری است که مسئولین از هر فرصتی برای خدمت بیشتر به مردم استفاده کنند.

روحانی تاکید کرد: در سال گذشته گام‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف توسط کارگزاران نظام در کنار مردم برداشته شد و شاهد رشد فراگیری در همه حوزه‌ها بودیم و این گام‌ها در سال جاری نیز با تلاش مضاعف ادامه خواهد یافت.

روحانی با بیان اینکه در سال گذشته در عرصه‌های علمی و فرهنگی هم توفیقات خوبی داشتیم، گفت: در سال گذشته متوسط رشد اقتصادی کشور ۴,٧ و در چهار سال گذشته متوسط رشد اقتصادی کشور ۴.٨ درصد بوده که این رقم نسبت به ۴ سال پیش از آن که ٢.٣ درصد بود، بیش از دو برابر ارتقا یافته و از متوسط نرخ رشد جهانی نیز بالاتر است. همچنین در سال ٩۶ با ایجاد ٩۶٠ هزار شغل یک رکورد برجا گذاشتیم که امیدواریم امسال وضعیت باز هم بهتر شود.

رییس جمهوری با اشاره به نامگذاری سال ١٣٩٧ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «حمایت از کالای ایرانی»، بر نقش مهم تولید کنندگان کشور در تحقق و اجرای سریع تر این شعار تاکید کرد و اظهار داشت: این تولیدکنندگان هستند که باید در وهله اول جنس با کیفیت و با قیمت رقابتی تولید کنند و آن وقت مردم نیز تعصب خود نسبت به تولید داخل را نشان داده و تولیدات با کیفیت داخلی را به نمونه های خارجی ترجیح خواهند داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با آرزوی اینکه مردم در سال ٩٧ احساس رضایت و آسایش بیشتری داشته باشند، گفت: وقتی مردم ببینند که مسئولان در قبال مشکلات بی تفاوت نبوده و در حال کار و تلاش برای حل مشکلات هستند، با آنها همراهی کرده و احساس رضایتمندی خواهند کرد؛ هر چند رفع برخی مشکلات زمان‌بر هم باشد، اما مردم وقتی ببینند نمایندگان آنها در بخش‌های مختلف دولت در تلاش برای حل مشکلات هستند، احساس مطلوبی خواهند داشت.

وی اظهار داشت: در زمینه امنیت و روابط سیاسی نیز در سال ٩۶ در منطقه توفیقات بسیار خوبی حاصل شد به گونه ای که امروز روابط ما با عموم کشورهای همسایه و منطقه بهتر از قبل است و در زمینه امنیت نیز قدم‌های موثری برداشته شده است.