پلمپ یک انبار جدید کتاب قاچاق؛ این‌بار در جمالزاده

پلمپ یک انبار جدید کتاب قاچاق؛ این‌بار در جمالزاده

تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸
در ادامه توقیف و پلمپ زنجیره‌ای مراکز قاچاق کتاب، یک انبار کتاب قاچاق دیگر با همکاری اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و نیروی انتظامی در تهران کشف و پلمپ شد.
پلمپ یک انبار جدید کتاب قاچاق؛ این‌بار در جمالزاده

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)کارگروه صیانت اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، عصر امروز با همکاری نیروی انتظامی موفق به پلمپ یک انبار چاپ کتاب‌ها قاچاق شد. این انبار که به‌صورت خانوادگی و توسط سه برادر و پدر اداره می‌شد، مدت‌هاست محل چاپ کتاب‌های ممنوعه و غیر‌ممنوعه شده است.

این انبار در خیابان جمال‌زاده – خیابان کلهر واقع شده است و قاچاقچیان توسط این انبار، کتاب‌های ۹۰۰ بساطی را در سراسر کشور را تغذیه می‌کردند؛ آنچنانکه بیش از دو هزار عنوان کتاب در این انبار کشف و ضبط شدهاست.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، تا این لحظه(انتشار) ۱۵ وانت‌بار کتاب از انبار مذکور تخلیه شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۲۰ وانت‌بار دیگر نیز از این انبار تخلیه شود.

این انبار بعد از مدت‌ها پیگیری اتحادیه ناشران و کتابفروشان کشف شده، دو نفر از گردانندگان آن دستگیر شده‌اند و یک نفر نیز متواری شده است. گفته می‌شود یک ماه پیش، یک نفر از اعضای این خانواده دستگیر شده‌ اما با قد وثیقه آزاد شده است.

لازم به ذکر است در این انبار علاوه بر کتاب قاچاق، مقداری قابل توجهی مواد مخدر و مشروبات الکلی نیز کشف شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *