چاپخانه ها نیاز جدی به کاغذ وارداتی با ارز دولتی دارند

خبرگزاری آریا

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه با اشاره به افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت کاغذ براثر تکانه های ارزی در کشور، گفت: چاپخانه های استان به تهیه و تامین کاغذ و فیلم و زینک با ارز دولتی برای ادامه فعالیت نیاز دارند.

۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۰۹:۵۰

 

کیوان کاشفی عصر چهارشنبه در جشنواره صنعت ملی چاپ و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان این عرصه در سرسرای اجتماعات اتاق بازرگانی کرمانشاه، افزود: تکانه های ارزی در ۶ ماه گذشته ، اقتصاد و بازار کشورمان را با مشکلات فراوانی روبرو کرده و باید برای کاهش تاثیرات این تکانه ها تدابیر مناسبی را بیاندیشیم.
او با تاکید بر اینکه باید مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه های استان را تامین کنیم، گفت: کاغذ، فیلم و زینک از جمله نیازهای اصلی چاپخانه ها هستند و از آنجاییکه جزو کالاهای اولویه محسوب می شود مشمول تخصیص ارز واردات کالا می شود.
او بر فعال کردن تعاونی چاپ خانه داران استان نیز تاکید کرد و گفت: برای سر و سامان دادن به وضعیت چاپخانه ها باید این تعاونی فعال شود.
این فعال صنعت چاپ استان کرمانشاه در ادامه گفت: نوسانات ارز در کشور تا یکسال دیگر ادامه دارد و از این رو باید متکی به خود باشیم.
کاشفی در ادامه سخنان خود به فعالیت ۴۶ چاپخانه و ۱۵۰ واحد مرتبط با حوزه چاپ در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: صنعت چاپ در استان نیاز به سرمایه گذاری کلان دارد.
او گفت: صنعت چاپ در استان کرمانشاه فاصله زیادی با کشور از نظر امکانات، تجهیزات و کیفیت دارد و نشریات و صنایع وابسته انتظار فعالیت چاپخانه مدرن را در استان دارند.
او تامین نقدینگی، رفع مشکلات مالیاتی و تجهیز فعالان صنعت چاپ به علم و دانش روز را از نیازهای صنعت چاپ در استان کرمانشاه دانست.
در این جشنواره از ۲۶ تن از فعالان صنعت چاپ استان کرمانشاه با اهدای تندیس قدردانی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *